TJ Sokol Velké Meziříčí
K Novému světu 2132/9, Velké Meziříčí, 594 01
Registrační číslo oddílu 2J439
IČ: 48894591
DIČ: CZ48894591
hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

V neděli 24. března se družstvo mladších žákyň vydalo do Pardubic, kde nastoupilo proti dalším třem týmům v regionální kvalifikaci házenkářského desetiboje. I když holky bojovaly ze všech sil, tak v celkovém zúčtování jim postup do republikového finále utekl.

 

Házenkářský desetiboj je jednorázová soutěž všestrannosti družstev organizována Komisí mládeže Českého svazu házené jako souhrn týmových disciplín a disciplín jednotlivců. Do soutěží týmových patří - Hra osobní obrana, Shoot-out, Utkání v házené, Aktivita hráčů a Fair Play, které se vyhlašuje samostatně. Mezi disciplíny jednotlivců patří Hod míčem, Odraz snožmo, Rychlý běh 2x15 m, Střelba na rychlost a Překážková dráha.

 

V Pardubicích se sešly celkem čtyři týmy - DHK Pardubice, Jiskra Havlíčkův Brod, TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou a náš oddíl. Celý soutěžní den odstartovaly holky první disciplínou, a to rychlým během. Holky se hodně hecovaly a předvedly pěkné a rychlé časy. Poté jsme nastoupily k prvnímu utkání proti Ledči. Osobka nám hodně nevyšla a prohrály jsme ji 2:8. Pak následovaly shoot-outy, které jsme těsně vyhrály 4:3. Utkání se hrálo 1x20 minut a byl to boj hlavně obran. Holky to zvládly a zvítězily 4:2.

 

Následovala série dvou disciplín - hod na rychlost a skok do dálky. Na skok zvolily trenérky tzv. Jokera, který znamená dvojnásobný zisk bodů. I tady holky zabojovaly a předvedly parádní skoky. Hned po skoku jsme odehrály druhé utkání proti domácím. Osobka, shoot-outy i hra se nám povedly na výbornou a na oběd šly holky v dobré náladě.

 

Další dvě individuální disciplíny - hod do dálky a překážková dráha nám vyšly nad očekávání dobře. Za povzbuzování všech hráček se holky „kously“ k rychlým běhům.

 

Poslední utkání bylo proti Havlíčkovu Brodu. Osobka skončila nerozhodně, v shoot-outech nám chybělo trochu štěstíčka a v utkání jsme na brodské nestačily.

 

V celkovém zúčtování to pak dopadlo následovně:

1.místo - Jiskra Havlíčkův Brod 41 bodů

2.místé - TJ Sokol Velké Meziříčí 34 bodů

3.místo - TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 23 bodů

4.místo - DHK Pardubice 14 bodů

 

V jednotlivých disciplínách jsme obsadily tyto příčky:

Rychlý běh - 3. místo

Hod na rychlost - 2. místo

Odraz snožmo - 1. místo - výhoda jokera

Hod do dálky - 2. místo

Překážková dráha - 1. místo

Osobní obrana - 3. místo

Utkání - 2. místo

Shoot-out - 2. místo

Aktivita - 2. místo

 

Výsledky z utkání:

VM - Ledeč 2:8 osobka, 4:3 shoot-out, 4:2 utkání

VM - Pardubice 9:7 osobka, 7:2 shoot-out, 16:2 utkání

VM - Havlíčkův Brod 5:5 osobka, 7:9 shoot-out, 7:12 utkání

 

Sestava: Dita Padalíková - Sofie Ludvíková, Alžběta Šlitrová, Simona Palátová, Silvia Matušíková, Adéla Derahová, Gabriela Pospíšilová, Karolína Kozlová, Silvie Podsedková, Tína Adamcová, Klára Sedláková, Klára Štěpánková, Elen Konečná, Sára Urbánková, trenérky Jana Šidlová, Radka Matušíková a Miroslava Kozlová.  

Štítky: