TJ Sokol Velké Meziříčí
K Novému světu 2132/9, Velké Meziříčí, 594 01
Registrační číslo oddílu 2J439
IČ: 48894591
DIČ: CZ48894591
hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

V neděli 17. března 2024 jsme se stali pořadateli regionální kvalifikace mladších žáků v Házenkářském desetiboji. Zde jsme dokázali zvítězit a zajistili jsme si po roce postup do finále mezi šest nejlepších týmů z celé České republiky!

 

Kluci začátkem března absolvovali v domácím prostředí také krajskou kvalifikaci. Tu se podařilo ve všech disciplínách vyhrát a vybojovat tak postup na kvalifikaci regionální, jejímž pořadatelem se stal náš oddíl.

 

Do regionální kvalifikace se dostali vítězové krajů a nejlepší zástupci Pardubického kraje (TJ Sokol Chrudim) a Jihomoravského kraje (HK Ivančice). Další postupující byl druhý z pořadatelského kraje, TJ Jiskra Havlíčkův Brod.  

 

Třináct velkomeziříčských chlapců bojovalo v devíti disciplínách o postup mezi šestku nejlepších. Známé domácí prostředí jim dopomohlo k vítězství hned v šesti disciplínách (běh 2x15 m, skok z místa, překážková dráha, hod do dálky, osobní obrana i klasická hra). V dalších dvou obsadili druhé místo. Bonusová karta v podobě Jokera - připsání dvounásobného počtu bodů trenérům vyšla, když vsadili na skok z místa. Jejich dobré výkony jim vynesly postup do finále házenkářského desetiboje. To se uskuteční 31.5. - 2.6. 2024 a jejím pořadatelem je Olomoucký kraj.

 

Konečné pořadí regionální kvalifikace:

1. TJ Sokol Velké Meziříčí

41 bodů

2. HK Ivančice

36 bodů

3. TJ Sokol Chrudim

21 bodů

4. TJ Jiskra Havlíčkův Brod

12 bodů

 

Sestava: Chalupa Vojtěch - Erik Fialka, Martin Homola, Lukáš Chadim, Martin Jelínek, Adrian Kadlec, Tomáš Kalina, Samuel Karásek, Jonáš Peterka, Matyáš Prokeš, Jakub Smejkal, Pavol Živčic, Tobiáš Winterling

Trenéři: Jiří Holý, Martin Krejčí, Pavol Živčic

 

Štítky: