IČ: 48894591
DIČ: CZ48894591
hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

První dva listopadové víkendy odehrály mladší žákyně poslední dva turnaje Ligy Vysočiny. V osmi zápasech předváděly různé výkony, ovšem je na jich vidět herní růst a větší rozhled po hřišti.

Na turnaji v Pardubicích hraném 5. listopadu nastoupily nejprve naše hráčky proti Chrudimi, kdy jim vyšel fantasticky vstup do utkání. Aktivní pohyb v útoku přinášel ovoce v podobě vstřelených branek. I v obraně se dařilo bránit jejich nejlepší hráčku. Ve druhé půli již koncentrace trochu polevila, ale nakonec holky slavily vítězství 15:11. K dalšímu utkání jsme nastoupily proti dobře hrající Ledči nad Sázavou. Tam jsme neměly dostatečný důraz v obraně a v útočné části to z naší strany také nebylo úplně povedené, a tak přišla prohra 7:10. Ve třetím zápase proti Poličce holky plnily stanovené cíle. V útoku byly hodně pohyblivé, což jim vynášelo dobré střelecké příležitosti. I v obranné části se dařilo, a tak vzniklo vítězství 15:7. Poslední zápas proti domácím Pardubicím byl neuvěřitelně vyrovnaný a mohl skončit jakkoli. Nakonec se holky se soupeřky po zásluze rozešly smírně 9:9.

V sobotu 11. listopadu holky odehrály svůj poslední turnaj Ligy Vysočiny v Poličce. V prvním utkání nastoupily proti Havlíčkovu Brodu, kdy nám skvěle vyšel vstup do utkání. Bohužel konec první půle a druhé půle nám nevyšel, a nakonec jsme odešly ze zápasu smolně s prohrou o jednu branku 11:12. Ve druhém utkání proti Ledči se nám nedařilo udržel koncentraci hlavně v obranné části zápasu, a tak prohra 11:15 nebyla překvapením. Proti dobře hrající Poličce jsme předvedly nepovedený první poločas. Naštěstí se holky vzchopily a ve druhém již jasně dominovaly a zaslouženě zvítězily 18:10. Poslední utkání proti Sokolu Chrudim jsme také zvládly a dobrou obranou donutily soupeře k chybám a my tak mohly oslavit druhé vítězství, tentokrát 10:7.

Teď holky čeká zimní pauza, v níž budou pilovat individuální činnosti, aby na jaře předváděly ještě lepší výkony. Během turnajů se obraz hry postupně měnil, a do hry se zapojovalo čím dále více hráček na různých postech, z čehož mají trenérky radost.

V zimní pauze máme naplánované čtyři turnaje a jedno přátelské utkání. Na ten první turnaj jedeme v neděli 19. listopadu do Pardubic, kde budeme bojovat o perníkové srdce.

Sestava a branky: Dita Padalíková - Karolína Kozlová (31/2), Silvie Podsedková (21/2), Adéla Derahová (15), Elen Konečná (14), Klára Sedláková (7), Silvia Matušíková (4), Gabriela Pospíšilová (2/1), Tina Adamcová (1), Alžběta Šlitrová (1), Ella Kůpová, Denisa Košťálová, Klára Štěpánková, Alena Bartošová, Sofie Ludvíková, Karolína Doleželová, Simona Palátová, trenérky Jana Šidlová a Radka Matušíková.