V sobotu 4.2. jsme pořádali již osmý ročník turnaje pro minižáky ve velké házené, Poex Cup.

Turnaje se zúčastnilo osm týmu rozdělených do dvou základních skupin. Hrací doba jednoho utkání byla 12 minut. Náš oddíl i přes velkou marodku postavil do turnaje dvě družstva.

Naše červené družstvo bylo složené z hráčů kteří v této kategorii budou i příští rok a mladších hráčů z řad přípravky. Kluci po celý turnaj předváděli snaživé výkony. Nakonec se jim podařilo zvítězit až v posledním utkání a získat sedmé místo. Důležité ovšem je, že oproti předchozímu turnaji bylo vidět zlepšení, a určitě je do budoucna na čem stavět.

Černému družstvu se podařilo vyhrát základní skupinu a postoupit do semifinále. V něm si kluci poradili s týmem Ivančic. Ve finále jsme doslova narazili na velmi dobře bránicí a rychlý celek HBC Strakonice, podporovaný početnou skupinou fandících rodičů. Soupeř byl lepší a zaslouženě tak v turnaji zvítězil. Naši hráči zaslouží pochvalu za druhé místo a velké nasazení po celý turnaj. Speciální cenu obdržel Jonáš Peterka, který byl vyhlášen jako nejlepší brankář turnaje.

Turnaj se moc povedl, ukázal nám na co se zaměřit v tréninku, a všechny děti si dostatečně zahrály.
Poděkování zaslouží  pořadatelé, rozhodčí, a všichni kteří se podíleli na organizaci turnaje.

Speciální poděkování patří sponzorům, firmě Poex, dále pak pojišťovně VZP, nápojům Měřín a Velké Meziříčí a infocentru Velké Meziříčí za poskytnutí cen do turnaje.

Pořadí turnaje:
1. HBC Strakonice 1921
2. TJ Sokol Velké Meziříčí - černá
3. HK Ivančice
4. TJ Sokol Hostěrádky - Rešov
5. TJ Spartak Sezimovo Ústí
6. TJ Jiskra Zruč nad Sázavou
7. TJ Sokol Velké Meziříčí - červená
8. TJ Sokol Chrudim

Hráli:
Vojtěch Kostečka, Pavol Živčic, Tomáš Kalina, Erik Fialka, Lukáš Chadim, Jonáš Peterka, Tobiáš Winterling, Jan Janoušek, Aleš Zmrhal, David Stoklasa, Filip Vitešník, Jiří Michlíček, Ondřej Rosa, Ronnie Navrátil, Ondřej Šikula, Samuel Šimek, Erik Vejmělek, Štěpán Šidlo, Jakub Vítek.