O víkendu 21.-22. května se zúčastnili naši nejmenší házenkáři a házenkářky jednoho z největších turnajů této věkové kategorie Playminihandball ve slovenské Stupavě.

Turnaj se hraje v dvou kategoriích, minižáci a přípravka holky a kluci každý zvlášť. Náš oddíl postavil do turnaje jedno družstvo minižákyň a po jednom týmu kluků v kategorii minižáků a přípravky. Na tomto turnaji jsme se potkali s celky se kterými jsme ještě nikdy nehráli, seznamovali se s pravidly která jsou odlišná od těch našich, získávali nová přátelství.

K výsledkům. Naše minižákyně obsadily v těžké konkurenci 13 místo ze 16 celků a nabyté zkušenosti jistě zúročí v dalších turnajích.
Minižáci po velmi bojovných výkonech, kdy si všichni hráči připsali minimálně jednu branku, obsadili v základní devítičlenné skupině 4. místo. V utkání o 7 místo nás o gól porazil tým Strojár Malacky, nicméně celkové 8. místo z 18. týmů je pro tento mladý tým jistě úspěchem. Vždyť téměř všichni kluci mohou nastupovat v této kategorii i příští rok.

Nejlepšího výsledku dosáhli naši nejmenší. Tým “žabiček” dokázal obsadit v základní skupině 2. místo a postoupit do semifinále. V něm nestačil na výborně hrající tým Legends Šaľa. V utkání o třetí místo se podařilo klukům vrátit porážku ze skupiny celku HK Kúpele Bojnice a získat tak medaile a pohár za konečné 3. místo z 11 týmů. Vítězství bylo o to cennější, že kluci v utkání již prohrávali o tři branky, kdy se nedokázali ze začátku vypořádat se zataženou obranou, ale neskutečnou bojovností a týmovým výkonem utkání otočili za mohutného povzbuzování svých starších spoluhráčů.

Hráli:
Minižákyně - Zleva na fotce: Alžběta Šlitrová, Petra Juranová, Karolína Doleželová, Alena Bartošová, Natálie Drápelová, Elen Konečná, Silvia Matušíková, Klára Sedláková, Silvie Podsedková. Na fotce chybí Gabriela Pospíšilová, Karolína Kozlová

Minižáci - Filip Ambrož, Erik Fialka, Pavol Živčic, Lukáš Chadim, Jan Janoušek, Tobiáš Winterling, Tomáš Kalina, Vojtěch Kostečka, Martin Drápela, Václav Novotný.

Přípravka - David Stoklasa, Jakub Musil, Samuel Šimek, Lukáš Přecechtěl, Jiří Michlíček, Ondřej Šikula, Erik Vejmělek, Štěpán Šidlo, Ronnie Navrátil, Ondřej Rosa.

Trenéři: Závišková Ilona, Závišková Kateřina, Stoklasa David, Kostečka Daniel, Kostečková Renata, Chadim Stanislav.