V neděli 29.6.2021 vyrazili mladší žáci ročníky 2008 a 2009 na turnaj do dalekého Liberce.

Po více jak devítiměsíční herní pauze se všichni kluci na tento turnaj velice těšili. Navíc pro kluky ročník 2008 to byla poslední možnost změřit si síly s ostatními, ještě v kategorii mladších žáků, protože od další sezóny z nich budou starší žáci. My, trenéři, jsme na tento turnaj odjížděli s jistými rozpaky, jak se takto dlouhá pauza podepsala na výkonnosti a připravenosti kluků. Po zveřejnění rozlosování turnaje jsme zjistili, že budeme hrát se soupeři, se kterými jsme nikdy nehráli. Výjimkou byl domácí tým Liberce, se kterým jsme již měli možnost si zahrát.

Turnaje se celkem zúčastnilo 10 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po pěti. Hrací čas byl 1x17 minut. Turnaj se hrál jak v hale, tak i na venkovním hřišti. V naší skupině jsme měli týmy Chomutov, Jičín „B“, Liberec a Kobylisy. V prvním zápase jsme hráli proti týmu Chomutova. Hned po zahájení zápasu bylo na klucích vidět, že se na zápasy těšili a chtějí si to, po tak dlouhé době, užít. První zápas se nám podařil a vyhráli jsme ho 14:3. Ve druhém zápase nás čekal tým Jičína „B“. Od začátku byl průběh v našich rukách a zápas jsme dovedli do vítězného konce v poměru 17:4. Ve třetím zápase nás čekal tým domácích Liberec. Věděli jsme, že to nebude již tak snadné jako předchozí dva zápasy, protože jsme již s tímto týmem v minulosti hráli. Kluci k utkání přistoupili zodpovědně, plnili předem dané úkoly v obraně, kde se naším systémem podařilo odstavit spojky soupeře, které se nebyly schopny prosadit. Naopak naše spojky si nacházely mezery v obraně domácích a skórovaly, jak z dálky, tak přímo ze šestky. Po polovině času bylo utkání kompletně v naší režii a dovedli jsme ho do vítězného konce v poměru 12:6. V posledním utkání skupiny jsme nastoupili pro týmu Kobylisy. Již od začátku bylo jasné, že se soupeř házenou teprve učí, takže jsme hned po 3 minutách hráče základní sestavy vystřídali a nastoupili kluci z lavičky, kteří zápas dotáhli do vítězství 17:0. V základní skupině jsme skončili na prvním místě bez ztráty bodu.

Postoupili jsme společně s týmem Liberce do finálové skupiny, kde se hrálo o celkové 1. až 5. místo. V této skupině nás postupně čekali týmy Náchod, Liberec, Jičín „A“ a Strakonice. Tady jsme už věděli, že nás nečekají lehké zápasy. Jako první jsme nastoupili proti týmu Náchoda. Celý zápas byl hodně vyrovnaný a vyhecovaný. Kluci makali od začátku do konce na plné obrátky, a nakonec výsledek urvali na svoji stranu a vyhráli 11:9. Musíme k tomuto zápasu podotknout, že se hrál venku na přímém slunci a kluci ho celý odehráli bez střídání!! Klobouk dolů. Ve druhém zápase jsme nastoupili opět proti týmu Liberce. Bohužel, jak to tak bývá, tak si kluci mysleli, že to půjde opět samo, ale soupeř se na nás dobře připravil a v páté minutě jsme prohrávali 1:3. Jelikož nebylo možné vzít si oddechový čas, tak jsme museli důraznou domluvu provést při zápase. To se podařilo, kluci zlepšili obranu a již další branky soupeři nedovolili a zápas vyhráli 9:3. V předposledním zápase nás čekal tým Jičín „A“. Tady jsme z průběhu turnaje věděli, že mají kvalitní spojky a základ naší hry musí být v obraně. Kluci se toho zhostili na výbornou, kde se jim podařilo tyto spojky pokrýt a šli si od začátku za svým cílem, vyhrát tento zápas. To se podařilo a vyhráli jsme 12:7. Před posledním zápasem, kde nás čekal tým Strakonic, si kluci spočítali, že ať poslední zápas dopadne jakkoliv, tak jsou v turnaji první. Bohužel jejich výkon také tak vypadal a celou dobu jsme prohrávali. V poslední minutě jsme skóre srovnali a zápas jsme remizovali 8:8.

Na celém turnaji jsme nepoznali hořkost porážky. S výsledkem 7 výher, 1 remíza a skórem 100:40, jsme turnaj vyhráli a odvezli si pohár pro vítěze. Ověřili jsme si, že veliká pauza, která nás postihla, se na výkonnosti a připravenosti kluků výrazně nepodepsala. Kluci od nás zaslouží velikou pochvalu za to, jaký na turnaji odvedli výkon, převážně v obraně, ale i v útoku a svědomitě plnili přidělené úkoly. Za tento turnaj si kluci u nás vysloužili odměnu v podobě zastávky na „mekáči“, kde každý od nás dostal velké menu. Pro kluky ročník 2008 to byl poslední turnaj v kategorii mladších žáků, který si pořádně užili a tuto kategorii opouští s výhrou na turnaji, což nasvědčuje, že základ do vyšší kategorie starších žáků mají dobrý. Tímto jim přejeme, aby se dařilo minimálně stejně jako do teď a předváděli, pokud možno, ještě lepší výkony, abychom na ně mohli být hrdí.

Výsledky:

Základní skupina:

VM        -              Chomutov                          14:3

VM        -              Jičín „B“                               17:4

VM        -              Liberec                               12:6

VM        -              Kobylisy                               17:0

Finálová skupina o 1. – 5. místo

VM        -              Náchod                               11:9

VM        -              Liberec                                 9:3

VM        -              Jičín „A“                               12:7

VM        -              Strakonie                            8:8

Celkové skóre: 100:40