V posledním utkání podzimní části jsme na domácí palubovce hostili celek z Olomouce. Soupeř se před střetnutím nacházel o pouhé 2 body za naším družstvem, a tak jsme čekali vyrovnanou bitvu.

II. liga mužů Morava Jih – 11. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – HBC Olomouc 1966 39:29 (18:13)

Hanáci ovšem k utkání dorazili v hubené sestavě, pouze s jedním hráčem na lavičce. To však v úvodních minutách střetnutí nebylo moc znát. Hrála se házená bez obran, kdy se oba celky poměrně snadno dostávaly do zakončení. Do 15. minuty to byla zcela vyrovnaná partie (10:9). Na konci poločasu už ale soupeři částečně docházely síly, a my si vybudovali nadějný pětibrankový náskok.

Do druhého dějství jsme vstoupili dobře a okamžitě jsme náskok navýšili na 21:13. Hosté neustále praktikovali velice úspornou hru, které jsme se částečně přizpůsobovali. Obrana tak nefungovala dle představ, a my tak dostávali spoustu laciných branek. To drželo olomoucké hráče v dostřelu (48. min 29:23). Na druhou stranu jsme neměli problém v zakončení a dařilo se nám i v přechodu do rychlého útoku. V poslední desetiminutovce již olomouckým znatelně docházely síly a postupně přestávali vzdorovat. My tak zakončili naše podzimní tažení domácí výhrou 39:29.

Toto vítězství nám v konečném zúčtování zajistilo, že přezimujeme na 5. pozici s bilancí pěti výher a pěti porážek. Ovšem víme, že na jaře musíme hodně zabrat, abychom toto umístění udrželi, či ještě vylepšili. Ve vyrovnaném středu tabulky totiž každé zaváhání znamená pád o několik pater níže.

7m hody: 1/1:1/2, vyloučení 2:4, diváků 128

Sled branek: 3:2, 6:6, 10:9, 13:9, 16:11, 18:13, 21:13, 24:16, 26:20, 30:23, 34:26, 36:29, 39:29

Sestava a branky: Ondřej Poul, Libor Kotík – Dominik Buchta (7), Vítězslav Večeřa (7), Vojtěch Svoboda (7), Jakub Bezděk (6), Miloš Necid (5), Pavel Strašák (4/1), Tomáš Pažourek (1), František Kratochvíl (1), Pavol Živčic (1), Kamil Babáček, Pavel Roub, Filip Macoun, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Michael Bezděk.