K letošnímu poslednímu venkovnímu utkání jsme zajížděli na palubovku desátého celku soutěže - Kostelce na Hané. I přes postavení v tabulce jsme věděli, že nás nečeká nic snadného. Vždyť domácí, jako jediný celek soutěže, dokázali obrat o bod zatím suverénní Bohunice.

II. liga mužů Morava Jih – 10. kolo

TJ Sokol Kostelec na Hané - TJ Sokol Velké Meziříčí 33:24 (15:16)

Do utkání jsme vstoupili poměrně vlažně a bez většího nasazení. To se ihned promítlo na skóre a už v 8. minutě jsme prohrávali 6:2. Problémy nám dělala vysunutá obrana domácích. S postupem času jsme na ni ale našli recept a pomalu srovnali vývoj utkání. Do konce poločasu se již hrála vyrovnaná partie, kdy jsme ale nakonec do šaten odcházeli s jednobrankovým náskokem.

Do druhé půle domácí udělali změnu na postu brankáře a ještě více zaktivnili obranu. My byli v útočné fázi naprosto bezzubí a dělali jsme spoustu technických chyb. To domácí hbitě trestali z trháků. Během 10 minut dokázali proměnit hned 7 rychlých brejků a na tabuli svítilo 23:16! Poté jsme konečně našli recept na domácí obranu a snížili náskok soupeře 24:20. To ovšem bylo z naší strany vše. Neustále nás trápilo zakončení, a především dobře chytající gólman domácích. Ten okamžitě zakládal rychlé brejky, kterých měl Kostelec za druhý poločas snad 15, což byl rozhodující faktor celého zápasu! V závěru jsme již neměli síly vzdorovat, a prohráli tak rozdílem 9 branek.

Dnes nás mizerný vstup do druhé půli stál 2 body. Teď už se ale musíme soustředit na poslední utkání podzimní části, kdy budeme hostit 9. celek tabulky HBC Olomouc 1866.

7m hody: 1/1:0, vyloučení 2:2, diváků 150

Sled branek: 3:2, 6:2, 6:6, 9:9, 10:11, 13:12, 15:16, 23:16, 23:18, 25:21, 30:21, 33:24

Sestava a branky: Ondřej Poul – Vítězslav Večeřa (9), Pavel Strašák (7), Vojtěch Svoboda (2), Dominik Buchta (2), Kamil Babáček (2), Jakub Bezděk (1), Filip Macoun (1), Miloš Necid, Martin Fiala, Tomáš Pažourek, František Kratochvíl, trenér Michael Bezděk