II. liga muži - JM 21. kolo

Tatran Litovel junioři - TJ Sokol Velké Meziříčí 28:26 (16:13)

neděle 22. 09. 2024

K jednomu z nejtěžších utkání podzimu nastupovali muži na půdě Litovle. Ta kvůli povodním musela vynechat první ligové kolo, ale nyní už byli plně připraveni a utkání mohlo proběhnout. My k zápasu vyrazili oslabeni o 3 spojky Janíčka, Svobodu a Večeřu, což výrazně oslabovalo naši ofenzívu.

Ovšem i přes to byl úvod z naší strany velice povedení právě z pohledu ofenzivní hry. Hrála se rychlá házená a my po rychlých brejcích častokrát trestali chyby soupeře. V 5. minutě jsme vedli již 2:5. Poté ale soupeř zpřesnil hru, začal dělat méně technických chyb a my tak museli litovelskou branku dobývat z postupných útoků. Tam se nám již tolik nedařilo a soupeř postupně vyrovnával skóre hry. V 19. minutě jsme stále vedli 9:10, ale poté přišla zlomová část zápasu. Naši muži si vybrali slabší chvilku, kterou soupeř dokázal náramně využít ve svůj prospěch a vybudoval si 3 brankový náskok, který udržel až do konce poločasu.

Z kraje druhého dějství viděl po zbytečném oplácení červenou kartu Fiala a naše síla na spojkách byla ještě více oslabená. Tým však nic nezabalil a několikrát snížil náskok soupeře na jedinou trefu. V zlomových okamžicích jsme ale nedokázali proměňovat vyložené šance a nedařilo se nám překlopit vývoj utkání na naši stranu. Frustrace se projevovala i směrem k rozhodčím, kdy jsme kolikrát místo soustředění se na vlastní výkon, raději řešili jejich výroky.  Spálené šance nás tak v tomto utkání stály 2 body, jelikož v závěru utkání jsme byli lepším týmem.

V příštím kole na domácí palubovce hostíme dalšího atraktivního soupeře, kdy k nám zavítají tradičně silné Ivančice.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 5/6:2/2, vyloučení 1:4, navíc hosté ČK

Sled branek: 2:1, 2:5, 5:8, 7:9, 9:10, 14:11, 16:13, 20:15, 21:19, 22:21, 24:23, 26:25, 28:26

Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha – Jakub Strýček (7), Radim Fischer (5), Tomáš Rosa (4), Aleš Novotný (3/2), Pavol Živčic (2), Jakub Uchytil (1), Štěpán Fiala (1), Tomáš Krčál (1), Alex Kuřátko (1), Benjamin Rosa (1), Jaroslav Pavlíček, Marek Sedlák, Petr Kavka, Jakub Bezděk, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda