hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

1.liga žen

TJ Sokol Velké Meziříčí – SHK Kunovice 16-34 (8-16)

K prvnímu domácímu utkání v 1.lize zajíždělo na naši palubovku družstvo z Kunovic.

První poločas jsme začaly dobře, byly jsme dobře naladěny a byla vidět velká odhodlanost. Do 11. minuty jsme díky dobré obraně a pěkným akcím v útoku držely se soupeřkami krok (11. minuta, 5-5). Najednou se sešly okolnosti, které nakoply více hosty a ty se během dalších 10 minut ujaly vedení (19. minuta 5-10). Během posledních 10 minut 1.poločasu jsme se pokusily o comeback, ale dvojité vyloučení nám to hodně ztížilo. Proto výsledek poločasu byl 8-16.

V druhém poločase jsme se chtěly pokusit o „comeback“, ale útok bez nápadu a bez jakékoli kreativity, nám to nedovolil. Naše obrana fungovala vcelku dobře, ale hosté nás přehrávaly zejména rychlou hrou a rychlými protiútoky. Zoufalost nás doprovázela až do konce zápasu a o tom svědčí i počet vstřelených branek... konečné skóre tedy 16-34.

Slova trenéra:

Od začátek zápasu to vypadalo, že by se mohl hrát vyrovnaný souboj, ale našima vlastníma chybama, nedanýma brankami jsme rozhodli jinak. Špatně se to hodnotí, ale i přesto všechno si myslím, že náš problém není „házená“. Máme dobré hráčky, ale v sobotním zápase nás zklamalo především nastavení mysli. Jestliže nebudeme v zápase chtít vyhrát a budeme na soupeře tak měkké, jako v sobotu, tak ani vyhrát nemůžeme. Teď máme před sebou dva důležité zápasy – proti nováčkovi soutěže z Chebu a proti Olomouci. A jestliže nechceme hrát spodek tabulky, tak musíme opravdu zabrat a ukázat, co v nás je.

Hrály: Šabacká Jarmila, Večeřová Marcela – Pospíšilová Markéta (3), Borkovcová Tereza (3), Puffer Natálie (3), Pacalová Lenka (2), Kuřátková Klára (2/1). Poulová Romana (1), Vodná Anna (1), Chlubnová Lucie (1/1), Vostálová Eva, Bibrová Tina. Trenér Quentin Lafon