1.liga ženy

TJ Sokol Velké Meziříčí – Tatran Bohunice 24:24

V 19.kole 1.ligy naše družstvo hostilo družstvo z Bohunic. Obě družstva měly stejný počet bodů, a tak se tedy očekával zajímavý souboj o spodní příčky tabulky.

První půle pro nás začala velmi dobře, míč nám šel rychle z ruky a zejména levá strana našeho útoku byla velmi při chuti. Duo Pacalová-Borkovcová daly všechny góly první půle až na 2 sedmi metrové hody, které s přehledem proměnila Klára Kuřátková. Po prvních 15 minutách jsme si byly schopni vytvořit náskok až 11-6, ale bohunické se nevzdávaly a do poločasu stáhly náš náskok (15-13).

Druhá půle začala lépe pro hosté, které zlepšily jejich obranu a začaly hned skórovat. Už v 16. minutě se ujaly vedení (18-19). My jsme měly problémy se v útoku prosadit, ale díky dobré obraně a dobrému výkonu naší brankařky Šabacké, jsme si brněnské nenechaly utéct. Poslední desetiminutovka byla hodně zmatená – z obou stran. Nikdo nechtěl udělat větší chybu, která by stála družstvo vítězství. Když Bohunice skórovaly 45 sekund před koncem, zdálo se vše ztraceno. Naše děvčata totiž stihla ještě skoro ztratit míč v útoku, ale díky zajímavé, nečekané střele Terezy Borkovcové se povedlo dorovnat a radovat se tak alespoň z 1 bodu. Konečné skóre tedy 24-24.

Slova trenéra:

Z první půle jsem byl nadšený, protože jsme předvedli, že házenkářsky jsme na tom velmi dobře a dokážeme hrát rychlou a pohlednou házenou. Ale v druhé půlce se ukázali naše slabiny a začali jsme dělat až moc technických chyb – přesto díky poslednímu (šílenému) gólu nám tento zápas přinesl alespoň jeden bod. Škoda, že nám takový závěr nevyšel v posledních dvou domácích zápasech, ale i přesto tento zápas v nás vyvolal spoustu satisfakce a jistotu udržení se v 1.lize. Samozřejmě všechno nebylo perfektní a pořád máme na čem pracovat, ale zápas od zápasu vidím progres, což je pro mě taky důležité. Příští zápas nás čeká proti neporaženému Hodonínu, ale my se chceme soustředit hlavně na poslední dva zápasy, a to proti Hostivicím a pak proti Otrokovicím.

Hrály: Šabacká Jarmila, Šiplová Petra – Pacalová Lenka (10), Borkovcová Tereza (8), Kuřátková Klára (3/3), Pospíšilová Markéta (1), Bibrová Tina (1), Doležalová Romana (1),  Puffer Natalie, Sýkorová Agáta, Vodná Anna, Cahová Kristýna, Koudelová Natálie. Trenér Quentin Lafon