II. liga mužů JM - 20. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Sokol Kostelec na Hané 23:23 (16:11)

sobota 15. 04. 2023

K dalšímu domácímu utkání jsme nastupovali proti Kostelci n. H., který se drží ve středu tabulky. I přes naši nekompletní sestavu jsme si proti tomuto soupeři věřili na body.

A také vstup do utkání se nám povedl. Hned v úvodu jsme se ujali vedení 3:1. Pak sice soupeř z Hané srovnal krok, a dokonce ve 14. minutě šel do vedení 6:7. To bylo ale naposledy, kdy soupeř v utkání vedl. Naše aktivní obrana dobře narušovala kombinace hostí a ti se na každý zásah hodně nadřeli. Toho jsme využili a minutu před koncem poločasu jsme šli do trháku 16:10.

Bohužel vstup do druhého dějství nám nevyšel dle představ a Kostelec hned zkraje snížil na rozdíl 3 branek. Na nižší brankový rozdíl se ale dotáhnout nedokázal a když jsme v 48. minutě zvyšovali na 21:16, vypadalo to, že si jdeme pro vítězství. Bohužel poté začal koncert našich neproměněných šancí, když jsme trestuhodně zahodili několik jasných gólových příležitostí. Naopak na druhé straně se rozstřílel kostelecký kanonýr Smékal a rázem šlo do tuhého. Dlouhých 10 minut se nám nepodařilo skórovat a soupeř 3 minuty před koncem srovnal na 21:21. Poté jsme sice 2x dokázali jít do vedení, ale Kostelec vždy našel odpověď a srovnal. Poslední gól tak padl do naší sítě 10 sekund před koncem a to jsme již neměli dostatek času na odpověď.

Utkání tak skončilo remízou 23:23, která nás může hodně mrzet, jelikož kdybychom v posledních 10 minutách dokázali proměnit alespoň ½ našich šancí, mohli jsme v klidu dokráčet k vítězství. I přesto je pro nás bod cenný, a dokázali jsme si tak udržet naši domácí jarní neporazitelnost. V příštím kole zajíždíme na palubovku do Kuřimi, kde nás nečeká nic jednoduchého.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 1/1:2/4, vyloučení 3:4,

Sled branek: 3:1, 4:4, 6:7, 10:7, 11:10, 16:10, 17:12, 17:14, 19:15, 21:16, 21:21, 22:21, 23:22, 23:23

Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha – Jakub Mach (9/1), Vitězslav Večeřa (5), Martin Šikula (2), Jakub Strýček (2), Tomáš Krčál (1), Petr Kavka (1), Tomáš Rosa (1), Radim Fischer (1),  Živčic Pavol (1), Pavel Strašák, Alexandr Kuřátko, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda