II. liga mužů JM - 19. kolo

SHC Maloměřice „B“ - TJ Sokol Velké Meziříčí 34:26 (16:13)

sobota 01. 04. 2023

K důležitému souboji zajížděli muži na palubovku rezervy extraligových Maloměřic. Oba celky před utkáním od sebe dělily 2 body a domácí, kteří se chtěli odpoutat z předposledního místa tabulky, tak měli o motivaci postaráno. Povětšinou úzký kádr se tak rozrostl o několik hráčů z „áčka“, a proti nám tak stál velice kvalitní soupeř.

A pomoc těchto hráčů byla hned od prvních minut znát, kdy nám dělal problémy hlavně pivotman Ipser. V útoku to bylo z naší strany pomalé a často jsme selhávali v zakončení, ale i přesto jsme se neustále drželi v kontaktu (19. minuta 10:9). Bohužel závěr půle patřil domácím a ti šli do šaten s tříbrankovým vedením.

Z kraje druhého dějství jsme snížili na rozdíl jediné trefy, ale domácí vždy dokázali odpovědět a udržovali si stabilně 3brankové vedení. Rozhodující zlom přišel ve 45. minutě, to jsme za stavu 25:21 nedokázali využít přesilovku, kterou dokonce domácí vyhráli. V závěru jsme se zbrkle ještě snažili snížit, ale efekt byl opačný a po našich ztrátách či chabých střelách jsme dávali šanci domácím chodit do rychlých brejků, které proměňovali. Tak jsme si soupeře nechali zbytečně brankově odskočit na velký rozdíl 34:26. Ovšem i přes prohru jsme si zajistili druholigovou příslušnost i pro příští sezónu.

Bohužel dnes se nám v zápase téměř nic nedařilo. Trápil nás především útok, kde jsme často zakončovali ze špatných pozic a také nás sráželo velké množství technických chyb. Do příštího kola se z tohoto musíme poučit a potvrdit jarní domácí neporazitelnost v utkání proti Kostelci na Hané.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 0/1:0/1, vyloučení 1:1,

Sled branek: 2:0, 3:2, 5:4, 8:6, 10:9, 13:9, 15:11, 16:13, 17:16, 21:19, 24:21, 28:22, 29:24, 34:26

Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha – Pavel Strašák (7), Radim Fischer (4), Jakub Mach (4), Petr Kavka (3), Tomáš Rosa (2), Jakub Strýček (2), Alexandr Kuřátko (2), Martin Chalupa (1), František Kratochvíl (1), Živčic Pavol, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda