hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

1.liga žen

TJ Sokol Velké Meziříčí – Jiskra Havlíčkův Brod 31:20 (15:12)

Po zimní přestávce se opět rozběhla druhá nejvyšší soutěž v republice, a to hned u nás na hale, kde jsme přivítali soupeře z nedalekého Havlíčkova Brodu. V podzimní části sezóny děvčata porazily soupeřky na jejich palubovce rozdílem 11 branek (32-21).

Začátek hry našim prostě moc nejde a potřebují nejméně 5 minut na rozkoukání. Takže to bylo v prvních 20 minutách vyrovnané a ani jeden tým nebyl schopen si urvat větší brankový rozdíl na svoji stranu. Až ke konci 1. poločasu si domácí vytvořily 3 brankový rozdíl, a tak se šlo do šaten za stavu 15-12.

Od začátku druhého poločasu určovalo tempo hry naše družstvo. Obrana fungovala dobře a v útoku se balón posílal rychle dokola, což vytvářelo perfektní pozice pro střelbu hlavně z křídelních prostor. Už v 10. minutě na tabuli svítilo skóre 21-13. Domácí si mohly myslet, že vítězství mají v kapse, ale soupeřky se do 50. minuty snažily o zvrat. To se jim nakonec nepodařilo a konečné skóre tedy bylo 31-20.

Slova trenéra:

Ačkoliv holky byly před zápasem lehce nervózní, já jsem byl přesvědčen, že toto derby zvládneme. V zimní přestávce jsme potrénovali hlavně fyzičku a udělali jsme spoustu práce. Jelikož jsme nehráli žádné přátelské utkání, tak tento zápas byl zkouškou, jakou práci jsme odvedli. Ukázali jsme, jak dobře umíme fungovat v obraně, a i když v útoku nebylo všechno dle mých představ, jsem rád, že jsme schopni rychlých přechodů a úspěšné střelby z křídel.

Teď nás čekají 3 náročné zápasy, začínáme příští neděli ve Vršovicích, se kterýma jsme na podzim remízovali. Uvidíme, co příští týden přinese.

Hrály: Šabacká Jarmila, Šidlová Jana – Kuřátková Klára (10/4), Borkovcová Tereza (7), Cahová Kristýna (3), Vodná Anna (3), Pacalová Lenka (3), Pospíšilová Markéta (2), Doležalová Romana (2), Puffer Natalie (1),  Cvrkalová Zuzana, Bibrová Tina, Koudelová Natálie, Holíková Lenka. Trenér Quentin Lafon.