TJ Sokol Velké Meziříčí
K Novému světu 2132/9, Velké Meziříčí, 594 01
Registrační číslo oddílu 2J439
IČ: 48894591
DIČ: CZ48894591
hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

1.liga žen

TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Jiskra Otrokovice 29:26 (13:15)

Družstvo žen 5.11. odehrálo předehrávku 11.kola s týmem z Otrokovic. Naše družstvo nastupovalo do zápasu pouze se 3 spojkami a doplněno o 5 dorostenek.

Zase se ukázalo, že je pro nás vstup do zápasu velmi důležitý, a tak jsme se od začátku hned ujaly 2 brankového vedení. Ale hráčky hostů se nenechaly zaskočit a velice rychle odpověděly a ujaly se vedení ony. 20 minut prvního poločasu se překlápělo skóre z jedné strany na druhou a hrála se velice vyrovnaná hra. Po time-outu hostů, začala děvčata z Otrokovic vyloženě dominovat a přehrávaly nás jednoduchými akcemi kdežto my jsme se zase trápily se zakončením, a tak se do šaten šlo za stavu 13-15 pro hosty.

Od začátku 2. poločasu jsme si zase našly naše tempo a soupeřkám jsme nedovolily odskočit na více jak 2 branky. To se zlomilo v 18. minutě, kdy se naše družstvo dostalo do vedení, které nehodlalo pustit. Díky velmi dobře fungující obraně, jsme si mohly začít věřit na vítězství. To se taky stalo, kdy jsme se za stavu 29-26 mohly radovat z vítězství. Třetí vítězství v řadě a tato předehrávka vystřelila naše družstvo na 4. místo 1.ligy.

 Slova trenéra:

Z určitého hlediska bylo toto vítězství hodně důležité, protože zůstaneme na dostřel horní části tabulky, ale na druhou stranu jsme si vytvořili pohodlný náskok od týmů ze spodní části tabulky. Také nás tento zápas zbavil stresu z příštího utkání, které se uskuteční 12.11 u nás na hale proti celku z Kunovic. 

Tento zápas byl skutečný test toho, jakou práci jsme odvedli na trénincích a kam jsme se posunuli navzdory malému počtu spojek, a navíc doplněné o zranění Jarmily Šabacké (která si zlomila prst na ruce) a zranění ramene Kateřiny Záviškové (která bude v rekonvalescenci až do Vánoc). Dnes jsme předvedli především velmi dobře fungující obranu za to v útoku to bylo trochu komplikovanější právě kvůli nedostatku spojek. Na druhou stranu jsme si vyzkoušeli hru na 2 pivoty, na které budeme muset v rámci tréninků ještě zapracovat. Speciálně bych chtěl dnes zmínit Aničku Vodnou, která odehrála celý zápas bez střídání, a ještě celou hru perfektně organizovala, jak v útoku, tak v obraně.

Hrály: Šiplová Petra – Závišková Iva (8/2), Vodná Anna (5), Borkovcová Tereza (4), Pacalová Lenka (3), Pospíšilová Markéta (3), Holíková Lenka (2), Cahová Kristýna (2), Kuřátková Klára (2), Bibrová Tina, Rosická Bára, Koudelová Natálie, Puffer Natalie. Trenér Quentin Lafon, Závišková Kateřina.

Štítky: