II. liga muži – JM – 18. kolo

HBC Olomouc 1966 - TJ Sokol Velké Meziříčí 23:24 (13:11)

neděle 3. 4. 2022

V neděli tým mužů zajížděl do hanácké metropole, kde jsme se střetli s aktuálně 6. celkem tabulky. Jejich tým je plný mladých dravých hráčů včetně nejlepšího střelce soutěže Kašpara. Náš tým se ale poprvé v jarní části konečně mohl spolehnout na kompletní obsazení na postu spojek, což nám dávalo velké šance odčinit podzimní domácí prohru 31:33.

Do utkání jsme vlétli výborně a od úvodních minut jsme se ujali vedení. Dařily se nám nacvičené kombinace a střelba z dálky. Navíc jsme hned od první minuty aplikovali osobní obranu na největší hrozbu domácích – střelce Kašpara, který dostával jen minimum prostoru. Do 18. minuty jsme si tak vytvořili náskok 6:9. Poté jsme ale v útoku začali hrát hodně individuálně, což na překonání hanáckého valu nestačilo. Domácí se navíc i postupně rozstříleli a do konce prvního dějství ještě zvládli skóre otočit ve svůj prospěch (13:11).

Úvod druhé třicetiminutovky se nám ale vyvedl stejně jako vstup do utkání. Během minuty jsme srovnali a následně hned navýšili na rozdíl 2 branek. Dobře jsme bránili a domácí střelci nemohli najít recept, jak dopravit míč do naší svatyně. A i když naše útočná hra stále nebyla přesvědčivá, tak i přesto jsme dokázali do 51. minuty navýšit až na 17:21. Olomouc ale zbraně nesložila a 2 minuty před koncem dokonce srovnala na 23:23, čemuž pomohly i 2 dost laciné branky. Ovšem v následném útoku se dokázal prosadit náš Vojtěch Svoboda a v čase 58:39 jsme šli opět do vedení. Domácím pak rozhodčí umožnili zbytek zápasu dohrát v útoku. V infarktovém závěru, i přes naši hru v oslabení, jsme domácím nedovolili vystřelit a po zásluze si odvážíme 2 body za výhru 23:24.

Dnešní výhra nás vynesla zpět na 3. místo tabulky. Kluky je dnes potřeba pochválit za bojovný výkon, kdy jsme se prali o každý balón. Navíc dobrý výkon jak na obraně, tak i v útoku podal dorostenec Martin Chalupa. V příštím kole doma hostíme poslední celek soutěže z Juliánova. Ten po bídném podzimu ožil a na jaře pomalu začíná trápit i soupeře z vyšších pater tabulky. Proto nesmíme soupeře podcenit a získat povinné body.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 2/2:2/3, vyloučení 1:4

Sled branek: 1:3, 4:7, 9:6, 9:9, 11:11, 13:11, 13:13, 14:16, 17:18, 17:21, 20:22, 23:23, 23:24

Sestava a branky: Ondřej Poul, František Kratochvíl - Vítězslav Večeřa (5), Vojtěch Svoboda (4), Pavel Strašák (4/2), Martin Chalupa (4), Jakub Bezděk (3), Pavol Živčic (2), Petr Kavka (1), Jiří Kaštan (1), Tomáš Rosa, trenér Vlastimil Vaverka, odpovědný vedoucí Petr Kácal, Radim Fischer