V neděli 30.1. se v hale Za Světlou uskutečnil přípravný turnaj mužů pod názvem Sanborn CUP. Pro naše muže to byl test před jarní částí sezony, kterou zahajují v neděli 13.2. na půdě aktuálního lídra soutěže z brněnských Bohunic. Bohužel řada týmů se aktuálně potýká s marodkou vlivem pandemie, a tak byly některé týmy nuceny se z turnaje odhlásit. Proto se turnaj uskutečnil pouze za přítomnosti 3 družstev a to Nového Veselí (1. liga st. dorostu), Kuřimi (II. liga muži) a domácího Velkého Meziříčí (II. liga muži). Hrálo se 2x25 minut systémem každý s každým.

V prvním ranním utkání jsme se postavili proti dorostu Nového Veselí. Mladému a rychlému soupeři jsme od prvních minut nestačili hlavně na obraně, kdy naši obranu doslova rozebíral rychlými kombinacemi. Navíc se k tomu přidala řada technických chyb, které soupeř trestal rychlými brejky. Náš tým tak z tohoto utkání odcházel s vysokou porážkou 19:31.

V druhém odpoledním utkání jsme se postavili proti nám dobře známé Kuřimi, která se v tabulce II. ligy nachází na 2. místě pouze s jednobodovým náskokem na náš celek. Vstup do utkání nám vyšel na výbornou a ujali jsme se vedení 10:5. Poté jsme hodně prostřídali sestavu a soupeř postupně přebíral otěže zápasu. Po vyrovnaném průběhu z toho nakonec byla těsná prohra 23:24, která znamenala 3. příčku v turnaji.

Na hrišti dostali všichni hráči dostatečný prostor. Na souhře některých hráčů byla bohužel vidět jistá nesehranost, která je způsobena nízkou tréninkovou docházkou. Turnaj nám tak ukázal, že v naší hře máme stále mezery a do sezóny je pořád na čem pracovat.

3. TJ Sokol Velké Meziříčí

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jakub Kudla (SK Kuřim) a nejlepším brankářem domácí Ondřej Poul.

Turnaj byl uspořádán za finanční podpory společnosti SANBORN, za což jí mnohokrát děkujeme.

Sestava: Ondřej Poul – Vojtěch Svoboda, Vítězslav Večeřa, Pavel Strašák, Jakub Bezděk, Jiří Kaštan, Tomáš Pažourek, Martin Chalupa, Jakub Mach, Petr Kavka, David Kubiš, Alex Kuřátko, odpovědný vedoucí Radim Fischer