I. liga ženy, 11. kolo

Tatran Bohunice – TJ Sokol Velké Meziříčí 18:18 (10:10)

Na poslední kolo podzimní části zajíždělo družstvo žen do nedalekých brněnských Bohunic. Družstvo, které je aktuálně z poloviny tvořené ženami a z poloviny staršími dorostenkami se rozhodně nechtěl loučit s podzimní částí soutěže prohrou. Nakonec se to povedlo, ale jen na půl.

Vstup do utkání byl z naší strany nebojácný. Aktivní obrana s vysunutou střední spojkou dokázala hru soupeřek narušit a využít rychlých útoků k vsítění gólů (8. minuta 1:5). Poté následovala pasáž, kdy se přestalo dařit v postupném útoků a naše naivní střely skončily na domácí brankářce. Ani jednomu družstvu se však nepodařilo gólově odskočit, a proto se šlo do šaten za stavu 10:10.

Začátek druhého poločasu byl více v naší režii a po pěti minutách hry jsme se ujaly vedení 10:12. Hráli jsme dobře v útoku i v obraně, ale v pěti jasných brankových příležitostech jsme trefily pouze brankovou konstrukci… Soupeř naopak zabral a ve 22. minutě se dostal do vedení 18:14. Na našich holkách byla ale vidět chuť hrát a zápas ještě zdramatizovat. Mezi 24. a 26. minutou jsme se dvakrát brankově prosadily. Pak přišel oddechový čas. V obraně se dařilo držet soupeřky daleko od naší svatyně, ale v útoku se hostující hráčky bály vzít zodpovědnost na sebe. Až v čase 29:38 jsme dotáhly na jednu branku. Domácí tým byl v početní nevýhodě a naše osobní obrana je donutila k chybě, z které padla v čase 29:59 vyrovnávací branka na 18:18.

Utkání bylo hodně vyrovnané. Hlavní příčinou byla naše střelba, nebýt šesti tyček a třech neproměněných sedmimetrových hodů mohl být vývoj zápasu úplně jiný. Na druhou stranu je holky třeba pochválit, že utkání nezabalily a stále se snažily jít za dobrým výsledkem.

Teď nás čeká přípravná část na jarní sezónu, která začne v neděli 13. února 2022 v Olomouci. V té nám bude chybět Lucie Zbožínková, která odjíždí na delší dobu do zahraničí a také Marcela Večeřová, která bude plnit příjemné mateřské povinnosti 😊

Sestava a branky: Jarmila Šabacká, Jana Šidlová – Iva Závišková (7), Lenka Pacalová (4), Markéta Pospíšilová (3), Kateřina Závišková (2), Kristýna Cahová (2), Natálie Koudelová, Magda Pospíšilová, Klára Kuřátková, Romana Doležalová, Natálie Puffer, Lucie Zbožínková, Karolína Slámová, trenér Vincenc Záviška a Tomáš Partl, vedoucí družstva Andrea Kuřátková.