TJ Sokol Velké Meziříčí
K Novému světu 2132/9, Velké Meziříčí, 594 01
Registrační číslo oddílu 2J439
IČ: 48894591
DIČ: CZ48894591
hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

Český pohár muži – 3. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Sokol Nové Veselí 22:39 (12:18)

Středa 20. 10. 2021

Ve 3. kole Českého poháru k nám zavítal opravdu exkluzivní soupeř. Tím byl tým z nedalekého Nového Veselí, který v posledních letech patří mezi českou elitu a aktuálně okupuje 4. místo mužské házenkářské extraligy. Diváci, kteří ve středu večer dorazili na halu, tak mohli zažít neopakovatelný házenkářský zážitek.

 

Úvod utkání nám vyšel skvěle a ujali jsme se vedení 2:0. Poté ovšem došlo k vážnému zranění našeho obranného pilíře Honzy Lečbycha a hra byla na chvíli přerušena. Honzovi přejeme brzké uzdravení. Poté sice favorizované Veselí strhlo vedení na svoji stranu, ale my byli schopni neustále se držet na dostřel. Dobře jsme narušovali hru soupeře a to se nám dařilo plnit téměř celý první poločas. V bráně také přidával dobré zákroky brankář Vojtěch Drápela, a tak se do 23. minuty hrála vyrovnaná partie (11:12). V závěru poločasu už ale ovládlo hostující družstvo a odskočilo na rozdíl šesti branek (12:18).

 

Do druhé půle vstoupilo Nové Veselí už poučené z té první, a proto během několika málo minut si udělalo rozhodující náskok (35. minuta 12:23). Náš tým sice nesložil zbraně a dál se pral o každou vstřelenou branku, ovšem hosté si neustále drželi pohodlný 10 brankový náskok (45. minuta 17:27). Na hřiště se postupně dostali všichni hráči z lavičky, aby si toto utkání mohli užít. V závěru zápasu se projevil rozdíl ve fyzické vybavenosti obou mužstev a favorit si tak v poklidu dokráčel k postupu do osmifinále po výhře 22:39.

 

Objektivně musíme uznat, že soupeř byl dnes nad naše síly, ovšem téměř celou první půli jsme byli schopni s favoritem držet krok. Přítomní fanoušci mohli během celého zápasu vidět na obou stranách dobře fungující spolupráci spojek a pivotů. Hrálo se pohledné utkání plné zajímavých obranných zákroků, včetně dobře chytajícím brankařů ale hlavně fair-play hry. I proto diváci v zaplněné hale „Za Světlou“ vytvořili perfektní kulisu a podporovali náš tým až do poslední minuty. My věříme, že si utkání užili společně s námi.

 

V neděli se pokračuje v zápasech ve druholigové soutěži, kdy zajíždíme na půdu aktuálně druhého týmu soutěže Újezdu u Brna, odkud určitě budeme chtít dovézt výhru a soupeře v tabulce bodově dorovnat.

 

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 2/2:2/2, vyloučení 4:3

Sled branek: 2:0, 3:5, 7:6, 11:12, 11:16, 12:17, 12:23, 16:24, 17:29, 20:30, 21:35, 22:39

 

Sestava a branky: Vojtěch Drápela, František Kratochvíl – Pavel Strašák (9/2), Vojtěch Svoboda (3), Miloš Necid (4), Pavol Živčic (2), Martin Janíček (2), Jakub Bezděk (1), Jiří Kaštan (1), Vítězslav Večeřa, Petr Kavka, Jan Lečbych, Tomáš Pažourek, Jakub Mach, trenér Vlastimil Vaverka, odpovědný vedoucí Radim Fischer, Petr Kácal

 

Fotogalerii z utkání naleznete ZDE

Video z utkání na Youtube ZDE

-----------------------------------------------------

Program v hale Za Světlou:

Sobota 30. října          

9,00 hodin                  II. liga starší dorostenci            TJ Dolní Cerekev

11,00 hodin                 II. liga starší dorostenky         TJ Jiskra Otrokovice

13,00 hodin                 I. liga ženy                              TJ Jiskra Otrokovice

15,00 hodin                 II. liga mladší dorostenky       TJ Jiskra Otrokovice

17,00 hodin                 II. liga muži                             HBC Olomouc

19,00 hodin                 I. liga mladší dorostenci          SKP Frýdek – Místek

 

Více informací na stránkách klubu: www.hazenavm.cz

Štítky: