II. liga muži – JM – 3. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí - HK Ivančice 32:27 (18:15)

Sobota 2. 10. 2021

Těžký los v úvodu soutěže nám i ve 3. kole přichystal kvalitního soupeře. Tím byl tým z Ivančic, který každoročně útočí na přední příčky a letos ještě neprohrál.

Na první branku si diváci museli počkat až do 3. minuty, kdy jsme otevřeli skóre. Poté se ale strhla doslova přestřelka a branky rychle přibývaly na obou stranách. Na obraně jsme se až příliš snadno nechávali rozpohybovat kombinacemi hostí a ti pak měli cestu do naší brány odkrytou. V útoku se nám ovšem dařilo na výbornou, a tak si ani jeden z týmů nedokázal vytvořit více než dvoubrankový náskok. Mírný zlom nastal až v posledních minutách první půle, kdy jsme konečně dokázali soupeři odskočit na rozdíl 3 branek.

Úvod druhého dějství ale navázal na vývoj z prvního poločasu a soupeř se neustále držel na dostřel (39. minuta 21:19). Poté si ale Ivančice vybraly slabší chvilku, kterou jsme dokázali využít a do 50. minuty jsme si vytvořili rozhodující náskok 28:20. Ivančice ovšem nesložily zbraně a začaly dotahovat. Vstřelily 3 rychlé branky a snížily na 28:23. A nebýt dvou neproměněných rychlých brejků hostí, mohlo by být i hůře. Naštěstí závěrečné minuty již byly opět v naší režii a soupeři jsme nedali šanci na výraznější drama.

Dnes jsme tak zaslouženě brali 2 body za výhru 32:27 nad silným soupeřem. Jen škoda té spousty neproměněných 7metrových hodů, které by nás příště mohly stát body. V příštím kole zajíždíme na palubovku do Kuřimi, která je dosud neporažena a určitě nás nebude čekat lehký zápas.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 3/7:7/8, vyloučení 6:0, navíc hosté ČK

Sled branek: 3:2, 6:6, 7:8, 11:9, 12:12, 15:14, 18:15, 21:19, 28:20, 28:23, 32:25, 32:27

Sestava a branky: Ondřej Poul, František Kratochvíl – Vítězslav Večeřa (8/1), Filip Svoboda (7), Vojtěch Svoboda (3), Pavol Živčic (3), Jiří Kaštan (3), Martin Janíček (3/2), Miloš Necid (2), Tomáš Pažourek (2), David Kubiš (1), Filip Macoun, Jan Lečbych, Pavel Strašák, Jakub Bezděk, trenér Vlastimil Vaverka, odpovědný vedoucí Radim Fischer