HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

II. liga muži - JM

TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ TATRAN Bohunice 21:31 (10:13)

Sobota 18. 9. 2021

V prvním zápase nového ročníku 2. ligy jsme na úvod hostili jednoho z největších aspirantů na první příčku – brněnské Bohunice. Náš tým se však musel obejít hned bez několika hráčů, a tak jsme nastupovali v okleštěné sestavě.

Od úvodních minut jsme hned narazili na tvrdou obranu brněnských, která nám nedávala příliš prostoru k vytvoření si dobrých brankových příležitostí. Navíc v obraně jsme nebyli schopni pokrýt ostrou spojku hostí, která se v zakončení nemýlila. Ve 12. minutě za stavu 2:6 jsme si brali oddechový čas a snažili se vymyslet, jak projít přes obranu hostí v čele s brankářem, na kterém končila většina našich střeleckých pokusů. Bohužel ani time-out nepomohl a v 17. minutě již Bohunice zvyšovaly na 3:9. Poté se ale naše hra konečně zlepšila, jak na obraně, tak v útoku, a postupně jsme začali ukrajovat z náskoku hostí. Rázem to bylo už jen o 2 branky (24. minuta 8:10). Do konce poločasu se nám již vyrovnat nepodařilo, ale i tak jsme šli do šaten za stále přijatelného výsledku 10:13.

Do druhé půle jsme chtěli vstoupit lépe než do té první a srovnat vývoj zápasu. To se bohužel nepovedlo a soupeř hned zkraje odskočil na 11:16. I přesto, že byly naše útočné akce stále bezzubé, drželi jsme do 42 minuty se soupeřem krok (17:21). Bohužel jsme pak začali kupit technické chyby, které soupeř nekompromisně trestal, a navyšoval tak svůj náskok až definitivně zlomil náš odpor. Po celý zápas jsme nemohli vyzrát na brněnskou obranu o čemž svědčí pouhých 21 nastřílených branek. Bohunice si tak po zásluze odvezly vysokou výhru 21:31.

Chlapům dnes nešla upřít bojovnost a chuť vyhrát. Bohužel upřímně musíme konstatovat, že soupeř si dnes 2 body zasloužil. V příštím kole zajíždíme na půdu nepříjemného soupeře z Telnice, odkud se body nevozí snadno.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 2/3:5/5, vyloučení 3:1

Sled branek: 2:2, 2:6, 3:9, 8:10, 10:13, 12:16, 15:19, 18:23, 18:27, 21:28, 21:31

Sestava a branky: Ondřej Poul, František Kratochvíl – Pavel Strašák (8/5), Vítězslav Večeřa (5), Vojtěch Svoboda (2), Filip Svoboda (2), Jakub Bezděk (1), Miloš Necid (1), Petr Kavka (1), David Kubiš (1), Pavol Živčic, trenér Vlastimil Vaverka, odpovědný vedoucí Petr Kácal, Radim Fischer