Český pohár žen

TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ JISKA Otrokovice 30:20 (12:11)

Středa 1. 9. 2021

Po roce se opět rozběhly soutěže pořádané Českým svazem házené. Jednou z nich je také Český pohár. Stejně jako v jiných sportech na sebe mohou narazit celky z různých soutěží. Našim házenkářkám byl do prvního kola přiděl soupeř z Otrokovic, který se spoustu let představuje v 1. lize žen. Naše družstvo se po dvou letech v druhé lize vrací opět do té první a tento souboj mohl o jeho účinkováním hodně napovědět.

Během letní přípravy se do týmu žen také připojilo hned sedm věkově starších dorostenek, které v příštích letech ponesou prapor tohoto týmu. První oťukání s ženskou házenou si zkusily již na srpnovém turnaji v Jindřichově Hradci. Pravda, tam se týmu příliš nevedlo, ale na druhou stranu se zkoušely různé herní kombinace, obranné systémy a tvořila se parta nového družstva.

Středa 1. září nepřinesla jen nástup dětí do školy, ale také opětovný házenkářský zážitek. Vždyť poslední soutěžní zápas odehrály naše ženy v sobotu 26. září 2020! Tedy po 11 měsících opět ostrý start. A dá se říct, že se návrat povedl. Vždyť vítězství 30:20 se jeví jako jednoznačné, ale snadné to nebylo…

Trenér Záviška a Partl měli k dispozici šestnáct hráček. Do zápasu nastoupily holky odhodlaně a vedly 2:0. Postupně ovšem docházelo k zbytečným ztrátám v útoku a soupeřky se tak ujaly vedení 4:7. V polovině poločasu si vzal hostující trenér oddechový čas. Paradoxně hodně pomohl domácím hráčkám. Ty si aktivní vysunutou obranou vzaly vedení na svoji stranu (23. minuta 10:7). Bohužel ani tento soutěžní ročník nebude výjimkou ve ztrátě koncentrace… Ukvapené střely, nesmyslné ztráty a nepozornost v obraně umožnila otrokovickým srovnat na 11:11. V posledním útoku poločasu se však povedla střela z dálky a mírné vedení bylo na naší straně.

Do druhého poločasu se naordinovala aktivní obrana a častější kombinační hra. A ono se to povedlo! Během prvních pěti minut se podařilo čtyřikrát skórovat a stav 16:11 dával naději. Hlava ale hraje v zápase často větší roli než samotný výkon. Místo aby holky zabraly a soupeře „dorazily“, tak mu umožnily dotáhnout se na dvě branky. Oddechový čas naštěstí zkrotil naše horké hlavy a opět se podařilo kombinační hrou navýšit náskok (23. minuta 25:18). Posledních sedm minut již bylo v režii našich děvčat. Využily podpory početného publika, které bylo po celou dobu zápasu našim osmým hráčem a došly si pro výhru.

Vítězství o deset branek bylo pro holky zasloužené. Je třeba říci, že soupeř nebyl kompletní a během soutěžního ročníku to s ním takto jednoznačné vítězství nebude. Na druhou stranu se holky v zápase mohly ještě sehrát, což se bude hodit.

sobotu 4. září ve 13:00 hodin vstoupí ženy již potřetí v historii do druhé nejvyšší ženské soutěže. Soupeřem jim bude UP Olomouc, mladý houževnatý celek. Tento zápas teprve ukáže připravenost a odhodlanost našich žen. V plánu totiž je první ligu udržet! Přijďte holky podpořit a opět jim pomoci k vítězství!!!

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 4/4:6/7, vyloučení 3:3

Sled branek: 2:1, 2:4, 4:7, 10:7, 11:11, 16:11, 18:16, 21:16, 21:18, 25:18, 27:19, 30:20

Sestava a branky: Jarmila Šabacká, Marcela Večeřová, Jana Šidlová – Kateřina Závišková (7/3), Markéta Pospíšilová (5), Lucie Zbožínková (4), Romana Doležalová (3), Karolína Slámová (2), Michaela Homolová (2), Kristýna Cahová (2/1), Lenka Pacalová (2), Natálie Koudelová (1), Tereza Borkovcová (1), Denisa Hladíková (1), Natálie Puffer, Klára Kuřátková, trenér Vincenc Záviška, odpovědný vedoucí Jana Šidlová