II. liga mužů Morava Jih – 13. kolo:

Sokol II Prostějov - TJ Sokol Velké Meziříčí 32:30 (16:12)

Po nevydařeném vstupu do jarní části doma s Telnicí jsme si chtěli spravit chuť na půdě posledního Prostějova. I přesto, že nás nečekalo nic jednoduchého, se počítalo se dvěma body pro náš celek. Do zápasu jsme bohužel vstoupili nekoncentrovaně a s pocitem, že se zápas vyhraje sám. I přes to bylo úvodních 15 minut naprosto vyrovnaných a na světelné tabuli svítilo skóre 6:7 v náš prospěch. Poté jsme ale začali v útočné fázi ztrácet balony, neproměňovat šance, a tak jsme soupeři nabídli možnost gólově se vzdálit. Během 6 minut Prostějov odskočil na 13:8. Do konce poločasu se náš výkon bohužel příliš nezlepšil, a tak první třicetiminutovka skončila za nepříznivého stavu 16:12.

V šatně jsme si ale dali pokyny jak hrát a zvrátit skóre v náš prospěch. Během prvních sedmi minut druhé půle jsme snížili na 20:18, a byli jsme tak na dobré cestě k obratu. Poté nám ale soupeř během našeho oslabení opět odskočil na rozdíl 5 branek. V tento okamžik jakoby se hráči konečně probudili a začali hrát. Do toho přidal důležité zákroky i náš brankář Kotík, a deset minut před koncem jsme tak konečně srovnali (25:25). Náš tým byl „na koni“ a dokázali jsme přežít i naše oslabení. Pět minut před koncem jsme ještě vedli 27:28. Ovšem poté jsme díky vlastním technickým chybám dali soupeři možnost lehce skórovat a Prostějov šel 3 minuty před koncem do vedení 31:28. V závěru jsme kvůli naší zbrklosti ztratili další balony a nedokázali jsme si vytvořit závěrečný tlak. Soupeř si tak v klidu mohl dokráčet k vítězství 32:30.

Dnes jsme podali opravdu špatný výkon. Mrzet nás mohly především nepřipravené šance, velké množství technických chyb a třeba i tři neproměněné 7m hody. Musíme se z tohoto výsledku rychle oklepat a příští týden zabojovat doma proti druhým Ivančicím.

7m hody: 3/4:2/5, vyloučení 6:3, diváků 70

Sled branek: 2:3, 5:5, 6:7, 11:7, 13:8, 16:10, 17:14, 21:19, 24:19, 25:25, 27:28, 31:28, 32:30

Sestava a branky: Ondřej Poul, Libor Kotík – Jan Lečbych (6), Pavel Strašák (5/2), Vítězslav Večeřa (5), Vojtěch Svoboda (4), Martin Fiala (3), Pavel Roub (3), Miloš Necid (2), Jiří Kaštan (2), Filip Macoun (1), Tomáš Pažourek, František Kratochvíl, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Petr Kácal