hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

II. liga mužů Morava Jih – 12. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol Telnice 30:35 (12:18)

Po zimní pauze vstoupili naši muži do jarních bojů. Hned na úvod nás čekal nepříjemný soupeř z Telnice, který aktuálně držel 2. pozici druholigové soutěže.

Zápas začal ve svižném tempu, kdy obě družstva více útočila, než bránila. Zaplněná hala Za Světlou tak už hned od úvodu viděla spoustu branek na obou stranách. Hrála se vyrovnaná partie, bohužel ve 12. minutě za stavu 7:7 jsme sérií technických chyb a neproměněných šancí dali prostor soupeři odskočit. Ten nás několikrát potrestal rychlými brejky a ujal se vedení 7:11. Po našem time-outu jsme sice ještě snížili na 9:11, ale to bylo z naší strany vše a hosté si do poločasu vypracovali 6brankový náskok.

Do druhé půle jsme vstoupili naprosto katastrofálně. Nedůrazná obrana a další série technických chyb vedly k tomu, že Telnice do 38. minuty odskočila již na desetibrankový rozdíl a už to vypadalo na blamáž. Ovšem následná pasáž se nám vydařila. Dvě přesilové hry nám pomohly vrátit se do zápasu. Šňůrou 7 branek jsme snížili na 23:26 a do konce utkání zbývalo ještě 13 minut. Publikum hnalo naše hráče kupředu, bohužel i přes velkou snahu se nám nedařilo náskok soupeře snížit na méně než 3 trefy. Závěr tak již žádné drama nepřinesl a my se museli smířit s první domácí prohrou v této sezoně.

V příštím kole zajíždíme na půdu posledního Prostějova, kde se od nás nečeká nic jiného než výhra. Prostějov ovšem doma bývá nepříjemný soupeř a víme, že nás nečeká jednoduchý zápas.

7m hody: 4/4:3/3, vyloučení 6:4, navíc domácí ČK, diváků 213

Sled branek: 1:3, 5:4, 7:7, 7:11, 9:11, 10:15, 11:18, 13:18, 16:26, 23:26, 26:29, 29:32, 30:35

Sestava a branky: Ondřej Poul, Libor Kotík – Pavel Strašák (9/4), Vojtěch Svoboda (7), Jan Lečbych (4), Pavol Živčic (3), Dominik Buchta (3), Vítězslav Večeřa (2), Jakub Bezděk (2), František Kratochvíl, Kamil Babáček, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Michael Bezděk.