TJ Sokol Velké Meziříčí – HC Háje Praha 20:24 (11:9)

Sobota 26. října

2. liga starší dorostenky

Výborný vstup do utkání předvedly domácí hráčky, když svoji aktivitou a fungující obranou, za kterou se skvěla svými zákroky brankářka Eliška Homolová, zaskočily svého pražského soupeře. Ten již v 8. minutě bral oddechový čas. Následně se hra vyrovnala opticky i z pohledu skóre. Na to reagovala domácí střídačka time - outem. Za stavu 5:5 byla přinucena okolnostmi zastavit narůstající tlak Pražanek. Trenérská doporučení si domácí hráčky vzaly k srdci. Do konce prvního poločasu takřka nechybovaly, předváděly velmi pohlednou a účelnou a souhru a na poločasovou přestávku odcházely s nadějí. Po změně stran pak pokračovaly ve velmi dobrém kolektivním výkonu a díky tomu místy vedly až pětibrankovým rozdílem. Soupeř se však nevzdával. V rozmezí 46. – 52. minuty (18:16, 18:21) využil našich zmatků a školáckých chyb při zakládání rychlých útoků. Začal postupně ubírat z našeho náskoku. Chvíli se nehrálo, když hostující hráčka po nezaviněném střetu musela být s krvavým zraněním nosu ošetřována na hrací ploše. To zjevně zanechalo v našich řadách dozvuky. Do konce souboje jsme i přes dva oddechové časy, změny v rozestavění, nedokázali navázat na výkon první třicetiminutovky. Najednou nebyl, kdo by zvrátil nepříznivě se vyvíjející stav a strhl svým výkonem ostatní. Škoda…

Opakoval se tak neblahý vývoj z druhého dějství utkání minulého kola v Pardubicích.

Následující neděli zajíždíme na hřiště Astry Praha. Potrénujem a uvidíme…

7 - m hody 0 : 2/1, vyloučení 3:1.

Sled branek 2:0, 3:1, 5:2, 5:5, 9:5, 10:6, 10:8, 11:8, 12:10, 15:10, 16:11, 16:14, 17:15, 17:16, 18:16, 18:21, 19:21, 19:23.

Hrály: Homolová Eliška, Trojanová Aneta – Pacalová Lenka (8), Pospíšilová Markéta (3), Slámová Karolína (3), Sedlářová Tereza (3), Puffer Natálie, (1), Pospíšilová Magda (1), Koudelová Natálie (1), Kuřátková Klára, Borkovcová Tereza, Dusilová Valérie, Šmídová Tereza.

Trenéři ing. Vincenc Záviška, ing. Tomáš Partl, Andrea Kuřátková.