Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Sokol Velké Meziříčí 30:38 (11:15)

V dalším kole zajížděly starší dorostenky k regionálnímu derby na hřiště do Havlíčkova Brodu. Od první minuty se hrála rychlá házená. Do 15 minuty se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Ve druhé polovině prvního poločasu se nám podařilo gólově odskočit a do poločasové přestávky jsme šli se čtyřbrankovým náskokem.

Ve druhém poločasu jsme pokračovali hrou na dva pivoty, tedy se stejnou hrou, kterou jsme si vytvořili v koncovce prvního poločasu náskok. Ani nyní však nedokázaly domácí hráčky naši hru na dva pivoty bránit, a tak se náskok postupně navýšil až na osmibrankový. Do konce utkání už holky náskok udržovaly a zápas tak dovedly do vítězného konce.

Za přístup a bojovnost zaslouží všechny pochvalu, protože s minimem hráček musely některé občas naskočit i na postech, na kterých běžně nehrají. Úbytek sil byl ke konci zápasu v obraně znát, a proto se domácí hráčky začaly v útoku více prosazovat. Avšak díky naší přesné střelbě holky dokázaly udržovat před domácími dostatečný náskok až do konce zápasu.

V dalším domácím utkání 11.11.2023 v 11hod se tak utkají starší dorostenky s celkem ze Žeravice, kde v prvním kole remizovaly a utkají se tak zatím neporažené celky v soutěži.

Vyloučení: 4:4, 7m hody: 6/5 : 7/4

Hrály: Součková Marcela - Rosická Bára (11/2), Holíková Lenka (6/2), Chalupová Monika (5), Vostalová Eva (4), Bibrová Tina (4), Sýkorová Agáta (3), Hladíková Veronika (3), Palasová Kateřina (2)

Trenéři: Tomáš Partl, Miloš Holík, Marcela Palasová