2.liga starších dorostenek

Sobota 16.9.2023 TJ Sokol Velké Meziříčí – Jiskra Havlíčkův Brod 31:30 (11:13)

Neděle 17.9.2023 SK Kuřim – TJ Sokol Velké Meziříčí 20:31 (12:16)

Start do sezony jsme začali s tradičním soupeřem z Havlíčkova Brodu. Až na drobný výpadek mezi 15-20 minutou byl první poločas velmi vyrovnaný jak výkonem, tak i ve skóre. Do poločasové pauzy se šlo se ztrátou dvou branek.

Na konci prvního poločasu a na začátku druhého poločasu se hrálo na dva pivoty, to zkraje na soupeře platilo, ale s postupem času se hra vrátila na jednoho pivota.

Ve druhém poločase nastala velice špatná pasáž od 7 do 14 minuty, kdy jsme nevynucenými chybami poslali soupeře do několika brejků a tím do 7 brankového vedení. Oceňuji, že holky zabojovaly, zpřesnily hru i střelbu a v brance nás podržela Marcela Součková, takže se skóre začalo postupně dorovnávat. V poslední minutě se využitou přesilovkou skóre překlopilo na naši stranu a zodpovědným závěrem už holky dokázaly vítězství uhájit.

Hrály: Součková Marcela - Rosická Bára (7), Vostalová Eva (7), Chalupová Monika (7), Bibrová Tina (4), Holíková Lenka (3), Chlubnová Lucie (2/2), Palasová Kateřina (1), Buršíková Tina, Klinerová Natálie, Doležalová Simona, Rösslerová Barbora

Trenéři: Tomáš Partl, Vincenc Záviška, Denisa Partlová

I přes náročný sobotní program, kdy některé hráčky absolvovaly dvě utkání (starší dorost a ženy, mladší a starší dorost) nastoupily holky do zápasu v Kuřimi naplno od první minuty a začaly diktovat tempo zápasu. Dařil se útok, v obraně chvíli trvalo, než jsme našli ideální postavení. Ke konci poločasu soupeř mírně snížil, takže se šlo do kabin s náskokem 4 branek.

Po změně rozestavení ale holky na soupeřky od začátku druhého poločasu vletěly, což vedlo ke zvýšení náskoku ve 40.minutě na skóre 12:23. Od té chvíle hra probíhala až do konce zápasu bez větších výkyvů ve hře a zápas tak dovedly holky do celkového bezpečného vítězství.

Hrály: Součková Marcela - Rosická Bára (10/2), Holíková Lenka (5), Bibrová Tina (4), Vostalová Eva (4), Chlubnová Lucie (4/1), Palasová Kateřina (3), Sýkorová Agáta (1), Buršíková Tina, Klinerová Natálie

Trenéři: Tomáš Partl, Denisa Partlová, Jarmila Šabacká