V červnu 2022 jsme měli k dispozici 15 hráček + 3 brankářky. Během prázdnin skončily 2 brankářky, 2 hráčky, 1 hráčka se vůbec nezapojila do přípravy, na hostování přišla jedna hráčka.

Pětidenní letní soustředění ve sportovním areálu Kuřim absolvovalo 10 hráček, následoval srpnový přípravný turnaj v Otrokovicích počet hráček 1 + 10, bilance 5 utkání, 1 remíza, 1 výhra, 3 prohry, celkové 7. místo, dále herní příprava před druholigovou soutěží - zářijový turnaj ve Velkém Meziříčí počet 1 +11, bilance 3 vítězství, 1 prohra, celkové 2. místo.

Vstup do soutěže v Havlíčkově Brodě, po nadějném vývoji nakonec prohra. Následovalo utkání v neúplné a hodně kombinované sestavě - prohra v Chebu. Dále vydřená výhra v Mělníku a doma s Plzní. V následujících utkáních zlepšení hry a vítězství v Kuřimi a v předehrávce doma s Otrokovicemi. Po ne zrovna povedeném výkonu zejména ve 2. půli jsme doma prohráli poslední zápas proti Kunovicím. Podzimní část se podařilo zakončit vysokou výhrou v Příbrami.

Do jarní části byl vstup herně lepší než začátek v podzimní části. Domácí vítězství v regionálním derby nad Havlíčkovým Brodem, potom domácí prohra s Chebem, kde byl velký problém především v obraně. Další utkání v Plzni už holky vyhrály. Poslední utkání před mezinárodním turnajem Prague Hadbal Cup 2023 jsme prohráli až v koncovce utkání, kdy domácí tým dominoval pestrou útočnou hrou.

Následoval mezinárodní turnaj v Praze PHC 2023 hraný během Velikonoc. Po druhém místu v základní skupině hrály holky semifinálovou skupinu tří družstev, po výhře a prohře se ale do bojů o medaile nedostaly. I tak byla hra ve všech utkáních velice dobrá a holky zaslouží za turnaj pochvalu.

Turnaj odehrály: M. Součková – N. Koudelová, N. Puffer, Z. Cvrkalová, L. Holíková, B. Rosická, A. Sýkorová, V. Hladíková, L. Chlubnová, K. Palasová, E. Vostalová, L. Lázničková.

Po turnaji pokračovala jarní část sezony, domácí výhra nad Mělníkem potvrdila zlepšení výkonu, k dalšímu domácímu utkání přijel soupeř z Příbrami, kde holky celý zápas jednoznačně dominovaly. Jenže v posledních dvou zápasech soutěže, v Otrokovicích a doma s Kuřimí, si asi holky myslely, že to půjde samo, a po ne úplně dobrých výkonech jsme zakončili sezonu dvěma nejtěsnějšími prohrami.

Celkové páté místo v soutěži odpovídá hře v průběhu celé sezony, když ve hře bylo moc herních výkyvů v jednotlivých utkáních. Celkově dáváme málo branek, v obraně je to o poznání lepší, ale častými absencemi některých hráček v průběhu sezony není ani tato část hry plně podle možností družstva.

Věkové složení - 7 x starší dorostenky, 6 x mladší dorostenky

Brankářka - Marcela Součková, hráčky – Natalie Nicole Puffer, Natálie Koudelová, Holíková Lenka, Bibrová Tina, Rosická Bára, Sýkorová Agáta, Cvrkalová Zuzana, Hladíková Veronika, Chlubnová Lucie, Palasová Kateřina, Vostalová Eva, Lázničková Laura.

Trenéři ing. Tomáš Partl, ing. Vincenc Záviška