2. liga starší dorostenci Morava, 19. kolo

Tatran Litovel - TJ Sokol Velké Meziříčí 24:32 (13:15)

Na horkou půdu soupeře z Litovle se starší dorostenci vydali v nedělním dopoledni. Na nepříjemného soupeře, který nás v zimní přípravě na domácím turnaji porazil o jedinou branku, se hráči poctivě připravovali. Až ve druhém poločase se ukázala naše síla, a tak dva body se vypravily na cestu do Meziříčí.

První půle byla hodně vyrovnaná. I když jsme byli stále jednu až dvě branky před domácími, tak zbytečné chyby v obraně nám nedovolili odskočit na větší brankový rozdíl. Nedůrazná obrana zapříčinila, že se nedařilo rozjet nacvičené útočné akce. A to byl důvod, proč po poločase ukazovala světelná tabule skóre 13:15.

Vstup do druhého poločasu nám zrovna nevyšel, kdy jsem neproměnili vyložené šance. V osmé minutě byl dokonce stav vyrovnaný 18:18. Následně jsme zapnuli vyšší rychlostní stupeň, hru jsme zrychlili a zpřesnili. Díky vyloučením na obou stranách a námi dobře zvládnutým situacím hry bez brankáře se podařilo odskočit na 18:24. Naše zlepšená obrana dala hráčům sebevědomí a soupeř již vzdoroval jen díky našim neproměněným šancím. Jen na třicátý gól jsme potřebovali čtyři vyložené šance! O vítězi tak bylo rozhodnuto a konečný výsledek se ustálil na osmibrankovém rozdílu 24:32.

Teď čeká dorostence účast na mezinárodním turnaji Prague Handball Cup 2023. Po něm bude týdenní pauza a poslední utkání sehrají v sobotu 22. 4. 2023 v Ledči nad Sázavou.

7m hody 3/5 : 2/3, vyloučení: 5:6

Průběh utkání ZDE

Sestava a branky: Lukáš Deraha, Martin Borkovec - Jakub Mach (8), Tomáš Rosa (7), Benjamin Rosa (6/2), Robin Koudela (4), Jakub Uchytil (3), Marek Sedlák (1), Adam Jaša (1), Jakub Strýček (1), Martin Chalupa (1), Štěpán Čermák, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Petr Kácal.