2. liga starší dorostenci Morava, 17. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Sokol Ostrava 45:43 (25:24)

Fanoušci, kteří v sobotu zavítali do házenkářské haly na poslední domácí utkání staršího dorostu jistě nezaváhali. Hráči obou týmu jim totiž nabídli neuvěřitelnou střeleckou přestřelku! Téměř 90 branek za 60 minut hry. Místy si diváci připadali jak na tenise, o to víc fandili, a i to vyneslo domácímu týmu dva body do tabulky, a ještě šanci na boj o první místo.

Postavení obou družstev v tabulce dávalo lepší kurz na vítězství našim barvám. Ovšem houževnatý soupeř bojoval od začátku až do konce. Rychlá házená na obou stranách se hrála hned od úvodního hvizdu. Oba celky chtěly ukázat, jaké jsou jejich útočné kombinace a rychlá hra. To samozřejmě lahodilo oku diváka, na druhou stranu se ukazovala, že naše obrana nepracuje tak, jak jsme byli v posledních zápasech zvyklí. Až moc jednoduše se soupeř z Ostravy dostával do výhodných střeleckých pozic. Za celý první poločas se nepodařilo odskočit na větší než dvoubrankový rozdíl. Poločas skončil jednogólovým rozdílem 25:24, když do naší sítě propadla poslední střela na postavenou obranu.

Bylo jasné, že ve druhé půli se obraz hry moc nezmění. Na všech hráčích byla vidět chuť hrát rychle, což asi způsobila týdenní reprezentační přestávka v soutěži. Pokud by naši dorostenci chtěli pomýšlet na vítězství, tak bylo důležité zlepšit obranu. To se nám ze začátku poločasu dokonce i dařilo a v sedmé minutě byl stav 31:27. Následovalo dvouminutové vyloučení a opět snížení ve skóre. Na naší straně se pak v útoku vytratila střelecká přesnost a místy zbrklá hra nahrála soupeři, který se neustále držel na dostřel. Naštěstí si kluci za vítězstvím šli a po zásluze zvítězili 45:43. Nutno podotknout, že na obou stranách měli i brankáři několik zákroků.

V příštím kole zajíždějí dorostenci na palubovku posledního týmu soutěže, který ovšem během podzimu na naší palubovce předvedl pohlednou házenou. Do konce sezóny zbývá týmu odehrát tři zápasy, a to již na půdě soupeřů.

7m hody 1/1 : 0/0, vyloučení: 5:5, navíc hosté 1x červená karta za tři vyloučení

Průběh utkání ZDE

Sestava a branky: Lukáš Deraha, Tomáš Kučera, Martin Borkovec – Jakub Mach (11), Tomáš Rosa (8), Jakub Uchytil (7), Benjamin Rosa (4), Adam Jaša (4), Aleš Novotný (4), Martin Chalupa (2), Marek Sedlák (2), Ondřej Navrátil (2), Jakub Strýček (1), Štěpán Čermák, Jaroslav Pavlíček, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Petr Kácal.