TJ Sokol Velké Meziříčí
K Novému světu 2132/9, Velké Meziříčí, 594 01
Registrační číslo oddílu 2J439
IČ: 48894591
DIČ: CZ48894591
hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

Před začátkem podzimní části soutěže se naši čtyři hráči dohodli na hostování v týmech, které hrají 1. ligu mladšího dorostu, tedy nejvyšší dorosteneckou soutěž. A aby to bylo zajímavé, tak dva z nich hrají za nedaleký TJ Sokol Nové Veselí a dva se vydali až na Valašsko, do HC Zubří.

 

Po zisku titulu nejlepšího střelce loňské 1. ligy mladšího dorostu se Robin Koudela přesunul do Zubří, kde přestoupil do druhé ročníku gymnázia v Rožnově pod Radhoštěm. Robin na podzim zatím v Zubří odehrál osm utkání a vsítil celkem 47 branek. Za své výkony získal pozvánku do dorostenecké reprezentace, čímž navazuje na předchozí roky, kdy se této reprezentaci představili Radek Navrátil a Jakub Strýček.

 

Adam Jaša, v loňské sezóně ještě starší žák, o svém odchodu do Zubří věděl již dopředu a základní školu, tak dokončí v Zubří. Mimo jiné na stejné škole, kde vyučuje další naše odchovankyně Iva Závišková. Adam také odehrál osm utkání za valašský klub a soupeřům nastřílel 10 branek.

 

Stejně jako Adam, tak i Ondřej Navrátil o svém přestupu do Sokola Nové Veselí měl jasno ještě před dohráním soutěže starších žáků. Atleticky vybavené křídlo se do sestavy dobře zapracovalo a sbírá důležité zkušenosti. Ondra za Nové Veselí odehrál sedm utkání a podařilo se mu vstřelit devět branek.

 

Jakub Uchytil se dlouho rozhodoval, zda přímo do Nového Veselí přestoupí, nebo zda dá přednost hostování. Nakonec zvítězilo hostování. Tréninky tak absolvuje v domácím oddíle a do vesnice na Žďársku dojíždí dvakrát týdně. Ovšem i on díky svým parametrům pivota se do sestavy dobře zapojil. Prioritou pro Kubu je starší dorost, a proto za Nové Veselí zatím odehrál pět zápasů, ve kterých si zapsal šest gólů.

 

Bylo otázkou času, kdy se naši čtyři odchovanci proti sobě utkají. A ta chvíle nastala v neděli 13. listopadu na půdě Zubří. A všichni čtyři hráči se objevili na soupisce. Utkání bylo dlouho vyrovnané, ale nakonec se z vítězství radoval tým domácích. Naši hráči v utkání nastříleli celkem devět branek.

 

HC Zubří zatím figuruje na třetím místě, kdy první tři týmy mají stejný počet bodů a rozhoduje tedy skóre. TJ Sokol Nové Veselí se drží v závěsu na místě šestém.

 

Všem našim odchovancům přejeme, aby v obou týmech strávili co nejvíce času na hřišti a dařilo se jim. Všichni čtyři se pak představují tak za naše družstvo staršího dorostu, jehož poslední utkání sezóny proběhne v sobotu 26. listopadu 2022 od 19:00 ve sportovní hale „Za Světlou“.

 

Vidět naše odchovance hrát proti sobě bude možnost v jarní části soutěže na veselské palubovce v sobotu 1. dubna 2023 od 15:00.