Sobota 5. listopadu 2022

2. liga starší dorostenky

TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Jiskra Otrokovice 25:19 (12:9)

K dalšímu domácímu utkání starších dorostenek přijel soupeř z Otrokovic. Začátek utkání nebyl podle představ, hráčky se rozehrávaly pomalu, a tak byl ve 12. minutě stav 2:5. Pak se ale holky dostaly do rytmu a hra se začala lepšit, skóre se brzy otočilo v náš prospěch. Do druhého dějství se tak šlo s vedením 12:9. Ve druhém poločase už jsme měli utkání ve svých rukou. Pouze na začátku poslední desetiminutovky se soupeřky přiblížily na rozdíl dvou gólů. Tady nás podržela brankářka Marcela Součková, která chytila 7m hod a z následujícího útoku jsme zvýšili na 21:18. Od této chvíle už holky velice pohyblivou a agresivní obranou dovolily soupeřkám skórovat pouze jednou a samy navýšily náskok o výsledných 6 gólů.

Podařilo se zefektivnit rychlé útoky, obrana si dobře poradila s častou změnou hry soupeře na jednoho a dva pivoty – holky spolu komunikovaly a nevznikaly tak velké mezery v obraně jako dřív.

Holky si zaslouží pochvalu za nasazení, s jakým utkání odehrály. Samy ví, na čem je ještě potřeba zapracovat. Tak jako v minulém utkání se vzájemně povzbuzovaly a komunikovaly spolu, což je velice důležitý posun při hře.