V neděli 4. září se podařilo zorganizovat přípravný turnaj. Celkem pětice spíše regionálních soupeřek poměřila svoje předsezónní schopnosti. Náš celek s obměněnou sestavou, v níž se oproti poslední akci v Otrokovicích objevily dvě dívky. Jedna z nich po zahraniční brigádě, druhá pro kolektivně smýšlejícího člověka s dlouhodobě těžko pochopitelným svérázným přístupem: Trenéři postrádali naši nejzkušenější hráčku Natku Puffer z důvodu zahraniční školní akce, ale také záhadu = nejmladší a nově příchozí do kádru dorostenek, po které se po 24. srpnu 2022 slehla zem… …………….

První turnajové utkání jsme začali skvěle, když regionální soupeřky z Havlíčkova Brodu jsme po celou půlhodinu hrací doby nepustili na dostřel 18:15. Druhý souboj s nově se tvořícím družstvem starších dorostenek SK Kuřim jsme zcela brankově opanovali 24:14. Poobědový a ne příliš pohledný souboj s věkově nejmladším účastníkem z pražských Kobylis se podařilo díky zlepšenému hernímu projevu v závěru taktéž získat 13:8. Poslední turnajové utkání rozhodlo v přímé konfrontaci o celkovém vítězi. S hráčkami Chebu jsme od prvních minut byli neustále střelecky pozadu. V samotném závěru jsme pohrdli několika dobrými brankovými příležitostmi, a bojovné Západočešky si nejtěsnější vítězství = celkové turnajové vítězství již nenechaly ujít 13:14.

Po skončení turnaje v nedělním podvečeru si navíc čtveřice dorostenek odbyla premiérový soutěžní vstup i start. Za prvoligový tým žen ve 2. kole Českého poháru nastoupily – Natálie Koudelová, Bára Rosická, Lenka, Holíková a Tina Bibrová. Jen tak dál***

Pořadí:

1. HC Hvězda Cheb, 2. TJ Sokol Velké Meziříčí, 3. TJ Jiskra Havlíčkův Brod., 4. SK Kuřim, 5. Sokol Kobylisy II, ml.dky

Hrály: Součková Marcela – Holíková Lenka, Rosická Bára, Vostalová Eva, Hladíková Veronika, Chlubnová Lucie, Lázničková Laura, Koudelová Natálie, Sýkorová Agáta, Palasová Kateřina, Bibrová Tina, Buková Pavlína. Trenéři ing. Tomáš Partl, ing. Vincenc Záviška.

Před začátkem druholigové soutěže (sobota 10. září v Havlíčkově Brodě) se snad podaří doplnit náš dorostenecký kádr, oslabený o nečekané letní odchody (ukončení činnosti…), o jednu až dvě hostující hráčky.

FOTO

Program ve sportovní hale „za Světlou“

Sobota 17. září

9,00 – 14,00 hod         Liga Vysočiny starší žáci A, B