1. liga mladší dorost – Nadstavba, sestupová část, 2. kolo

Sokol Šťáhlavy – TJ Sokol Žďár nad Sázavou 29:25 (15:14)

V sobotním odpoledni se naši dorostenci utkali s týmem Šťáhlav, který také v první části soutěže nebyl příliš bodově úspěšný. Klíčový duel o udržení nabídl pořádné drama. Během zápasu se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Závěr utkání nám nevyšel a body tak zůstaly na palubovce soupeře.

Vstup do utkání se našim dorostencům nevydařil pod představ. Poměrně rychle prohrávali rozdílem pěti branek (12. minuta 8:3). Na našich hráčích byla vidět nervozita, v útoku jsme byli netrpěliví a chyběl nám klid v zakončení. Zlepšil nepřinesl ani oddechový čas. Velký obrat začal až ve 22. minuty kdy se podařilo několik obran po sobě, v bráně se rozchytal Martin Borkovec. Příchod dvou starších žáků na hřiště Adama Jaši a Ondřeje Navrátila přineslo potřebné oživení v našem útoku. To byl základní kámen pro závěrečné minuty první půle a těsný poločasový rozdíl 15:14, který nám dával naději poprat se o body do druhé půle.

Na začátku druhé půle jsme navázali tam, kde jsme v prvním skončili. Poměrně rychle jsme odskočili na rozdíl dvou branek (4. minuta 15:17). Soupeř znervózněl a nehrál již tak sebevědomě jak v první půli. Poté následovala dvě oslabení a soupeř se opět dotáhl na remízu. Utkání mělo spád, hrálo se rychle a obě obrany hrály s velkým nasazením. Bylo k vidění spoustu pěkných akcí a osobních soubojů. Ještě v 22. minutě jsme drželi těsné vedení 23:24. Pak přišla neproměněná šance, chyba v rozehrávce a domácí skóre překlopili na svoji stranu. Následovala dvě přísná vyloučení, nejdříve musel ze hřiště pilíř obrany Kuba Uchytil a následně do té doby výborně hrající Robin Koudela. Hráči tuto nepříznivou situaci bohužel nezvládli a padali tresty za nesportovní chování. Konec zápasu pak naši dorostenci dohrávali ve čtyřech, čehož soupeř využil a zvítězil rozdílem čtyř branek 29:25.

Po celé utkání tým držel v bráně ještě věkově starší žák Martin Borkovec. Kluky je třeba pochválit za vysoké nasazení a bojovnost a za to že nesložili v první půlce zbraně a dostali jsme se opět zpět do zápasu. Utkání snad přinese poučení a zkušenost do dalších bojů o záchranu. Závěr jsme prostě nezvládli v hlavách, kdy jsem se nevyrovnali s nepříznivými vlivy a to se v takto důležitém utkání stát nemůže! Snad si hráči zkušenost přenesou do dalšího utkání, které bude po pauze následovat. V sobotu 26. března v 15:00 hodin proti TJ Sokol Úvaly. Doufejme také že náš nejlepší střelec Koudela nedostane disciplinární trest, aby mohl do dalších klíčových utkání nastoupit.

7m hody 3/2 : 2/2, vyloučení 2:2, navíc hosté 2 ČK.

Průběh utkání ZDE

Sestava a branky: Martin Borkovec – Robin Koudela (10/2), Adam Jaša (6), Ondřej Navrátil (3), Benjamin Rosa (3), Štěpán Čermák (2), Jakub Uchytil (1), Jaroslav Pavlíček, Martin Kakač, Adam Požár, Denis Vik, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Dana Koudelová.

Tabulka 1.liga mladší dorostenci divize Morava ZDE