TJ Sokol Velké Meziříčí
K Novému světu 2132/9, Velké Meziříčí, 594 01
Registrační číslo oddílu 2J439
IČ: 48894591
DIČ: CZ48894591
hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

 

Neděle 23.ledna 2022

Po dvou letech se opět podařilo uspořádat tradiční turnaj mladšího dorostu VELMEZ CUP. Dorostenci tak měli možnost herní prověrky v zimní přestávce.

Turnaje se kromě našeho týmu zúčastnili týmy Kopřivnice, Vršovic a Pardubic. Hrací systém byl zvolen každý s každým a pak ještě o umístění s hracím časem 1x 30minut.

Naše družstvo se potýkalo se značnou marodkou, takže spíše místo posouvání herních součinnosti celého družstva dál jsme se soustředili na nacvičené věci, individuální činnosti a součinnost jednotlivých dvojic.

V prvním utkání jsme se utkali s KH Kopřivnice, kdy jsme doplatili kolem 20. minuty na hluchou pasáž, kterou soupeř využil a odskočil na čtyři branky. Utkání hrané ve vysokém tempu s dobrou kombinační hrou jsme prohráli 12:17. V druhém utkání jsme si jednoznačně poradili s týmem 1.HC Pardubice 26:14. V utkání se dařilo jak v obranné činnosti, tak v rychlém přechodu do útok. Někteří hráči si vyzkoušeli na hřišti i jiné role, což bylo velmi přínosné. V posledním utkání „ve skupině“ jsme se utkali s Lokomotivou Vršovice. Od začátku utkání se nám nedařila obrana podle představ. V útok jsme zkoušeli herní variantu se dvěma pivoty, která sice přinášela brankové příležitosti, ale spoustu jsme jich trestuhodně zahodili. V polovině utkání jsem překlopili skóre na naši stranu a dovedli utkání k vítězství 17:12.

Druhé místo znamenalo finálové utkání s KH Kopřivnice. Chtěli jsme zlepšit výkon z prvního utkání, bohužel toto se nenaplnilo. Technické chyby a neproměněné šance nás sráželi s velmi dobře hrajícím soupeřem. Zkusili jsme tak i variantu 7 na 6 bez brankáře, kdy jsme se dokázali k soupeři přiblížit. Kopřivnický brankář nás ale doslova vymazal a utkání nakonec vyznělo jednoznačně pro soupeře 13:22.

Herní prověrka již byla potřeba a hráči mohli ukázat kam se v přípravě posunuli.

Robin Koudela byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje s 26 vstřelenými brankami. V příštím týdnu budou dorostenci pokračovat mini kempem a turnajem v Liberci.

I když v této době není jednoduché pořádat jakoukoliv akci, vše dopadlo dobře jak po sportovní, tak po organizační stránce.

Pořadí turnaje: 1.KH Kopřivnice, 2. TJ Sokol Velké Meziříčí, 3. 1. HC Pardubice, 4. Lokomotiva Vršovice

Sestava: Tomáš Kučera, Martin Borkovec – Benjamin Rosa (9), Robin Koudela (26), Denis Vik (1) , Martin Kakač (11), Štěpán Čermák (8), Marek Sedlák (1), Jakub Finsterle (8), Michal Urbanec (3), Matěj Brabec (1), trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Dana Koudelová.

řivnice).