Neděle 3. října

2. liga starších dorostenek

Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Sokol Velké Meziříčí 23:22 (9:12)

Úvodní pětiminutovka patřila domácímu týmu, který s lehkostí skóroval. Naše ofenzivní obrana s přibývajícím časem začala lépe fungovat, platila na soupeřky a ty pod tlakem chybovaly. Do poločasové pauzy jsme předváděli zdařilou souhru. Po první půlhodině z toho byl zasloužený tříbrankový náskok. Do druhé půle jsme vstoupili oslabeni o vyloučenou, v krátkém časovém sledu jsme však pykali podruhé. Přetížená obrana nebyla schopna výrazněji omezit soupeřovy snahy, výrazně přibily nevynucené útočné ztráty. Nastavená trenérská změna v systému hry našim hráčkám zjevně nepasovala. I přes návrat k „normálu“ prvního dějství, výraznější progres nenastal. První přesný zásah jsme přidali až ve dvanácté minutě za stavu 18:14!!! Z naší branky pro nevolnost musela odejít do té doby dobře chytající Eliška Homolová, tu v řadě případů zdárně zastoupila Aneta Trojanová. Oboustranně přibývaly osobní souboje a vyloučení zejména v našich řadách (ve 2. půli 6). Domácí přesilovky efektivně využívali a místy navýšili až na šestigólový odstup, my pohrdli dvěma sedmičkami... Zvýšenou aktivitou jsme se začali postupně zvedat a ubírat z náskoku havlbrodských. Dvě a půl minuty před vypršením hrací doby jsme dorovnali na 21:21. V dramatickém závěru jsme poslední útočnou možnost na vyrovnání nevyužili, na tom nezměnil nic ani závěrečný devítimetrový hod po čase. Body tak v plné výši zůstaly domácímu týmu. Nepříjemností bylo zranění střelkyně Báry Rosické, které přejeme touto cestou bezproblémové uzdravení a brzký návrat do vítězného kolektivu.

Většina věkově starších dorostenek další sobotu nastoupí ve 2. kole Českého poháru žen. Vlastní druholigová dorostenecká soutěž má týdenní pauzu, pokračuje třetí říjnový víkend. Na domácí hřišti se postavíme hráčkám 1. SC Bohumín

7 - m hody 7/5 : 4/2, vyloučení 2:8.

Sled branek: 3:0, 3:2, 4:6, 6:6, 5:3, 6:6, 8:7, 8:11, 10:12, 18:12, 18:14, 19:14, 20:15, 20:18, 21:19, 21:21,22:22.

Hrály: Homolová Eliška, Trojanová Aneta – Slámová Karolína (4/2), Kuřátková Klára (4), Holíková Lenka (3), Koudelová Natálie (3), Puffer Natálie (3), Borkovcová Tereza (2), Pospíšilová Magda (1), Rosická Bára (1), Bibrová Tina (1), Vostalová Eva, Sýkorová Agáta. Trenéři ing. Vincenc Záviška, ing. Tomáš Partl, vedoucí družstva Andrea Kuřátková.