TJ Sokol Velké Meziříčí
K Novému světu 2132/9, Velké Meziříčí, 594 01
Registrační číslo oddílu 2J439
IČ: 48894591
DIČ: CZ48894591
hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

1. liga mladší dorost – Morava, 1. kolo

TJ Sokol Žďár nad Sázavou – KH Kopřivnice 25:36 (10:20)

sobota 18.8.2021

Ligová sezóna mužských složek se o uplynulém víkendu naplno rozjela. Novinkou v tomto soutěžním ročníku je účinkování našich mladších dorostenců v prvoligové soutěži. Před sezónou byl náš oddíl osloven oddílem ze Žďáru nad Sázavou s nabídkou účasti v této nejvyšší soutěži. Jednalo se o dohodu, kdy naši hráči budou moci hrát tuto soutěž, ovšem pod hlavičkou TJ Sokol Žďár nad Sázavou. Po několika jednáních bylo nakonec rozhodnuto, že se do tohoto spojení půjde. Vždyť, kde lépe se naši hráči zocelí než v konkurenci těch nejlepších z celé České republiky.

Na úvod je ještě třeba říct, že kádr je složen z deseti velkomeziříčských mladších dorostenců, kteří jsou doplněni dvěma dorostenci z Nového Veselí. Na zkušenou se v týmu budou objevovat čtyři velkomeziříčští starší žáci a čtyři starší žáci z Havlíčkova Brodu.

Hned v prvním kole čekal na naše dorostence těžký úkol. Soupeř z Kopřivnice se již několik let představuje v nejvyšší soutěži dorostenců i mužů a tito hráči mají před sebou jasný cíl – dostat se do extraligy. A jejich nasazení tak bylo znát již při rozcvičce. Na druhou stranu ani náš tým rozhodně nepůsobil vystrašeným dojmem.

Utkání bylo prvních jedenáct minut hodně vyrovnané. Naši hráči hráli odvážně, navíc se v brance dařilo Tomáši Kučerovi. S postupem času se začali projevovat soupeřovi kvality. Jednoduché útočné kombinace spojené s důraznou obranou, za kterou se dařilo hostujícímu vysokému brankáři, znamenaly postupné navyšování skóre. Ještě ve 20. minutě byl rozdíl pouze čtyřbrankový, ale posledních deset minut byl na palubovce jenom jeden tým. Navíc přímá červená karta za zbytečný faul při rychlém útoku také našim hráčům moc nepomohla. Desetibrankový rozdíl tak nebyl pro přihlížející překvapením.

Ve druhém poločase se hosté stále prezentovali rychlou hrou, ale naši hráči, kteří neměli co ztratit se snažili také hrát aktivně. A to byl důvod, proč byla tato část zápasu vyrovnanou partií. Kopřivničtí dorostenci si stále udržovali desetibrankový rozdíl. I když druhý poločas skončil 15:16, tak na celkovém skóre to již nemělo vliv. Hráči i s trenérem si mohli vyzkoušet různé herní varianty a zapojit do utkání všechny hráče.

Hráči mají ostrý ligový start za sebou a teď už vědí, co je v soutěži může čekat.

Ve druhém kole zajíždí dorostenci na palubovku soupeře z Telnice. Proběhlé výsledky naznačují, že by se mohlo jednat o vyrovnanou partii. Těch příležitostí k bodování příliš nebude, a tak bude potřeba odvést v Telnici maximu. Držíme pěsti, aby tomu tak bylo. Online zápis z utkání ZDE

7m hody 1/1: 2/2: vyloučení 3:3, navíc ČK domácí

Sestava a branky: Kučera Tomáš, Novotný Tomáš – Melichar Adam (7), Koudela Robin (4/1), Uchytil Jakub (4), Rosa Benjamin (2), Pavlíček Jarsolav (2), Kakač Martin (2), Požár Adam (2), Urbanec Michal (2), Finsterle Jakub, Čermák Štěpán, Vik Denis, trenér Šidlo Ladislav, asistent trenéra Kavka Petr, vedoucí družstva Koudelová Dana.