TJ Sokol Velké Meziříčí
K Novému světu 2132/9, Velké Meziříčí, 594 01
Registrační číslo oddílu 2J439
IČ: 48894591
DIČ: CZ48894591
hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

2. liga starší dorost – Čechy, 1. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol Šťáhlavy 28:35 (16:18)

sobota 18.9.2021

 Nově vzniklé družstvo staršího dorostu má pro tuto sezónu jasný cíl. Vzhledem ke dvouleté „covidové pauze“ je třeba, aby hráči co nejvíce hráli a byli tak později připraveni plynule přejít do družstva mužů. Pro tento soutěžní ročník bylo družstvo nalosováno do 2. dorostenecké ligy hrající v Čechách.Kromě našich odchovanců se v týmu představují také dva odchovanci novoveselské házené a dva naši hráči, kteří již několik let hrají v Novém Veselí.

 

Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný. Obě družstva byla spíše útočně laděná, a proto se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Zlom nastal až ve 14. minutě, kdy se hostům podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl (8:10). Pak přišla pasáž, kdy se naši dorostenci zbytečnými chybami nedostali vůbec ke střelbě. Soupeři si na druhou stranu nacházeli až moc jednoduchou cestu naší obranou (27. minuta 13:17). Na konci poločasu se po několika dobrých obranných zásazích podařilo skóre snížit na dvoubrankový poločasový rozdíl (16:18).

 

V úvodu druhého poločasu se hrálo opět vyrovnaně, i když si soupeř stále držel dvou až tříbrankové vedení. Zlepšená obrana a přechod do útoků ovšem nabídl našim možnost skóre snížit. Bohužel zbytečné ztráty míče nás k zakončení nedostaly, přitom ve 40. minutě to bylo již o jedinou branku 21:22! Hosté se díky většímu zápalu pro hru dokázali opět trhnout na čtyřbrankový rozdíl. Po domácím oddechovém čase ve 48. minutě se hra opět trochu vyrovnala a dala našim hráčům ještě šanci na změnu ve vývoji. Ovšem zbytečné dvojité vyloučení v posledních pěti minutách vzalo našim borcům vítr z plachet. Utkání tak skončilo sedmibrankovým rozdílem 28:35.

 

Velkou kaňkou na celém zápasu bylo vážné zranění domácího Radka Navrátila, kterému tímto všichni přejeme brzké uzdravení!

V dalším kole zajíždí družstvo starších dorostenců na zápas do Strakonic.

 

Online zápis z utkání ZDE

 

7m hody 2/2: 3/3: vyloučení 7:3

Sestava a branky: Deraha Lukáš – Mach Jakub (8/2), Strýček Jakub (7), Navrátil Radek (4), Chalupa Martin (3), Šikula Martin (3), Rosa Tomáš (2), Novotný Matěj (1), Rosa Benjamin, Mikšík Štěpán, Čermák Štěpán, trenér Šidlo Ladislav, vedoucí Bezděk Michael.