Družstvo mladších dorostenců v rámci přípravy na nadcházející prvoligovou sezónu se zúčastnilo turnaje v Polance nad Odrou. Družstva byla rozlosována do dvou skupin po pěti a šesti účastnících a hrací čas byl stanoven 2x 18 minut.

čtvrtek-neděle 26. - 29. srpna 2021

Vstup do turnaje se nám nepovedl. Někteří kluci hráli spolu ostré utkání poprvé a na hřišti to bylo znát. Proti dobře hrajícímu týmu Sokol Ostrava jsme hromadili chyby a dostávali laciné branky. V druhé půli se náš výkon zlepšil, ale i tak z toho byla vysoká prohra 12:23. Do druhého utkání jsme již vstoupili lépe nastaveni a připraveni. Proti Klubu házené Vsetín se hráči již snažili dodržovat systém hry, a i přes chyby se nám podařilo díky dobré obraně zvítězit 26:11. Ve třetím utkání jsme proti TJ Náchod potvrzovali zlepšující se výkon. S velmi silovým pojetím házené soupeře jsme se vyrovnali a zvítězili 24:16.

V sobotu nás v prvním utkání čekalo družstvo dorostenek 1.SC Bohumín 98. utkání jsme sice vyhráli poměrně jednoznačně 23:11, ale utkání nám ukázalo rezervy v rychlém útoku a nevyvarovali jsme se také pěti minutového výpadku z tempa hry v druhé půli. V posledním utkání ve skupině nás čekalo družstvo HC Zlín a jestli jsme chtěli pomýšlet na semifinále potřebovali jsme vyhrát. Utkání se hrálo v dobrém tempu. Dařila se nám kombinace proti fyzicky lépe disponovanému soupeři. Krok jsme dokázali držet pouze v první půli. V druhém poločas přišel herní výpadek, kdy jsme několikrát neproměnili a soupeř nás trestal z rychlého útoku. Těžko jsme se prosazovali v útočné fázi a nakonec podlehli 14:27.

V posledním utkání o konečné 5. místo jsme se utkali s týmem Moravská Slavia Uherské Hradiště. Utkání o umístění se hrálo venku na mírně kluzkém povrchu. Naši hráči hráli s větším elánem a chutí. Opět se snažili dodržovat nastavený systém hry a nakonec jsme zvítězili 18:11.

Turnaj byl velmi dobrou prověrkou na nadcházející sezónu. Navíc díky tomu že jsme se utkali se soupeři, se kterými se budeme utkávat v nejvyšší soutěži nám ukázal realitu v rozdílu výkonosti. Musíme zapracovat na všech aspektech naší hry a být co nejlépe připraveni na velmi těžkou sezónu. Družstvo udělalo pokrok ve vnímaní systému hry a naše souhra šla nahoru. Nicméně družstvo má před sebou hodně práce jak v individuálních činnostech jednotlivých hráčů, tak v celkové souhře týmu.

Pořadí turnaje: 1.SK Házená Polanka nad Odrou, 2. KH ISMM Kopřivnice, 3.TJ Sokol Ostrava, 4. HC Zlín, 5. TJ Sokol Velké Meziříčí, 6. Moravská Slavia Uherské Hradiště 7. Klub házené Vsetín, 8. TJ Sokol Poruba, 9. 1.SC Bohumín 98, 10. HK Ivančice 11. TJ Náchod

Sestava: Tomáš Kučera, Martin Borkovec – Benjamin Rosa, Robin Koudela, Adam Požár, Adam Melichar, Martin Kakač, Jakub Uchytil, Jaroslav Pavlíček, Štěpán Čermák, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Pavle Uchytil.