TJ Sokol Velké Meziříčí
K Novému světu 2132/9, Velké Meziříčí, 594 01
Registrační číslo oddílu 2J439
IČ: 48894591
DIČ: CZ48894591
hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

Po nesmyslném zákazu veškerého organizovaného pohybu 13. října 2020 jsme se po neskutečných 220 - ti dnech započali opětovně společně pravidelně střetávat až na konci dubna 2021. Během období temna jsme udržovali kontakt nejen na sociálních sítích, hráčky dle doporučení většinově trénovali individuálně. Státem řízená izolace vrstevníků ve školách zanechává na hráčkách viditelné změny. Z pohledu sportovního kolektivu nás mrzí, že se často setkáváme s nechutí se pravidelně hýbat, být spolehlivá, vzájemně komunikovat, umět se podřídit většině, nadřazovat společný zájem nad svůj osobní, mít výkonnostní cíl a plnit si jej, …. ACH jo…

Začali jsme postupně a po lehku, přidávali si. Oživili jsme si, jak se dá ovládat vlastní tělo, jak vlastně vypadá svobodný pohyb, dokonce běh se soutěžemi, vychutnali si držet míč ruce, ovládat ho, driblovat s ním, chytat, přihrávat kamarádce, střílet a zejména trefit se mezi tři červeno bílá rahna, projevit radost z GÓÓÓLU, zasmát se společně, … Pro brankařky to bylo daleko víc náročně. Znamenalo to rychle se rozhodnout, připomenout si specifický pohyb „poslední instance“, opětovně začít ovládat souhru rukou nohou, tak aby míč neskončil „v saku“, ...  

Na začátku června jsme přivítali do dorosteneckých řad a postupně se snažíme zapojovat hráčky ročníku narození 2006, které se „rozloučily“ s kategorií starších žaček. Trenéři postupně nachystali pro zájemkyně možnost 4 x týdně se setkávat v různých skupinách na různých sportovištích ve Velkém Meziříčí. Chápeme, že jsou školní povinnosti, ale ...

Bude to zřejmě „běh na dlouhou vzdálenost“, přesvědčit zejména mladší adeptky nerychlejší kolektivní míčové hry, aby si lépe zorganizovaly svůj volný čas a část obětovaly ve prospěch svůj a pro tým!!!

Po dohodě s trenéry TJ Jiskra Havlíčkův Brod jsme vyrazili druhý červnový pátek na opravdové měření sil*. Nakonec jsme odcestovali a s chutí si zahráli, BOMBA***. Ženy naposledy tuto slast zažily 26. září 2020 v domácím druholigovém utkání proti Velké Bystřici, dorostenky na tom byly o čtrnáct dní lépe, když odehrály dvě víkendová soutěžní utkání v Mělníku a Kynžvartu, a to těsně před vyhlášením a následným vynucováním nouzových stavů.

Další společnou akcí s družstvem žen, které se po několikaleté odmlce vrací do 1. celostátní ligy, bylo příjemné zápasové povírusové setkání s možností poměření sil. Využili jsme proto nabídku oddílu TJ Jiskra Otrokovice a přijeli si zahrát s domácími staršími dorostenkami, dále s provoligovými týmy Otrokovic a 1. SC Bohumín, SUPER***. Právě naše starší dorostenky mimo svou celostátní druholigovou soutěž budou výrazně vypomáhat kádru žen v nové sezóně 2021 - 2022.

Náročná intenzivní společná předsezónní příprava startuje od pondělí 9. srpna 2021. Prvoligová soutěž žen a druholigové dorostenecké soutěže startují o víkendu 4. – 5. září 2021. Kdo lépe potrénuje a využije přípravu, ten si užije více radostí z vítězství.

Mladší a starší dorostenky: Eliška Homolová, Aneta Trojanová, Klára Kuřátková, Tereza Borkovcová, Magda Pospíšilová, Vendula Horká, Karolína Slámová, Natalie Puffer, Natálie Koudelová, Bára Rosická, Agáta Sýkorová, Tina Bibrová, Lenka Holíková, Karolína Lišková, Pavlína Buková, Tereza Chadalíková, Nikola Homolová, Eva Vostálová, Lucie Chlubnová, Veronika Hladíková, Kateřina Palasová, Marcela Součková, Laura Lázničková, Nikol Pokorná.

Pevně doufáme, že se aktivně do letní přípravy dorostenek zapojí a budeme moci naplno využít pohybový potenciál tří nadějných věkově starších žaček ročníku narození 2007.

Trenéři: Šidlová Jana, Partl Tomáš, Záviška Vincenc.