HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

II. iga mladší dorostenci JM – 13. kolo:

TJ Sokol Centrum Haná - TJ Sokol Velké Meziříčí 37:36 (19:20)

Dorost zajížděl ke svému druhému letošnímu střetnutí do Kostelce na Hané. Zde se utkal s celkem bojujícím v horní části tabulky.

Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře a rychle jsme prohrávali (5:2, 10:6). Postupně jsme se ale dostávali do tempa a ukrajovali z náskoku soupeře. Ten sice ještě 4 minuty před poločasovou sirénou držel náskok 18:14, ale my jsme zlepšenou hrou dokázali otočit a do šaten jsme odcházeli s jednobrankovým vedením.

Ve druhé půli se hrála pohledná házená. My zkoušeli hru na dva pivoty a ta se nám také úspěšně dařila. V bráně se navíc rozchytal Lukáš Dereha a my postupně odskakovali soupeři (43. min. 23:28). Hrála se rychlá házená ve velkém tempu. My však neustále byli schopni držet si před soupeřem mírný náskok. Šest minut před koncem jsme ještě vedli 30:34, ale postupně našemu kádru docházely síly. Soupeř otočil a minutu před koncem šel do vedení. V následném útoku se nám podařilo srovnat. Domácí brali 7 sekund před koncem time-out a sehráli poslední akci zápasu. Ta se jim bohužel povedla a v poslední vteřině zaplul balon do naší brány.

Dnes celé družstvo předvedlo dobrý výkon, za který bychom si alespoň bod určitě zasloužili. Příští týden hostíme Ivančice, které se nacházejí o jednu pozici za námi. Pokud ale zopakujeme dnešní výkon, body musí zůstat doma.

7m hody: 2/2:3/3, vyloučení 0:3, diváků 48

Sled branek: 2:2, 6:3, 10:6, 12:8, 13:12, 16:13, 19:16, 19:20, 22:26, 25:30, 29:32, 30:34, 36:35, 37:36

Sestava a branky: Lukáš Dereha, Tomáš Kučera – Jakub Mach (9), Jakub Strýček (15), Štěpán Klapal (1/1), Martin Chalupa (3), Alex Kuřátko (5), Tomáš Rosa (2), Benjamin Rosa (1), trenér: Ladislav Šidlo