IČ: 48894591
DIČ: CZ48894591
hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

Je to již u našich chlapeckých týmů tradice, že vždy v polovině června odjíždějí na třídenní turnaj do Polanky nad Odrou, kde se účastní házenkářského turnaje Polanka Cup. Ten letošní, již 30. ročník měl pro naše mladší dorostence zlatou tečku! Ve své kategorii neprohráli ani jedno utkání a v napínavém finále si došli pro první místo.

V základní skupině se naši mladší dorostenci postupně utkali s týmem Litovle B, Náchoda A, Ivančic a Olomoucí. Ve všech zápasech měli jasně navrch a prezentovali se aktivní hrou a dobrou obranou. První místo ve skupině je hned katapultovalo do semifinálového utkání, které se hrálo v sobotu večer. Spousta velkomeziříčských hráčů z řad mladších a starších žáků a také velká skupinka fanoušků hnala naše kluky po celý zápas za jasným cílem, kterým bylo vítězství. Do utkání proti HK Kúpele Bojnice vstoupili lépe naši hráči. Hra se v průběhu prvního poločasu vyrovnala a poločas skončil remízou 7:7. Pak se více ke slovu dostal slovenský soupeř, který vedl rozdílem dvou branek 8:10. Naši hráči ale zabojovali, srovnali a postupně to byli oni, kteří drželi jedno až dvoubrankové vedení. To se nakonec podařilo udržet až do závěrečného hvizdu a finálová brána byla otevřena. Bohužel si v utkání poranil kotník Marek Sedlák a bylo jasné, že do dalších bojů již nezasáhne.

V nedělním odpoledni odstartovalo finálové utkání našeho týmů proti prvoligovému Jičínu. Začátek utkání byl hodně nervózní, což potvrdili střelci obou týmů, když při sedmimetrových hodech nenašli recept na dobře chytající brankáře domácích i hostů. Postupně naše obrana převzala iniciativu, čehož využil i útok a dvoubrankové vedení bylo na světe. Na konci poločasu bylo skóre 6:4 a následovala výměna stran. Na začátku druhé půle naše hráče zradila koncovka, čehož jičínští využili, hra se vyrovnala, a dokonce se dorostenci od Řáholce ujali vedení 10:8. Pak ale přišla na řadu spolupráce našich spojek s pivotem a snížení ve skóre. Pak přišlo vyloučení soupeře a následný sedmimetrový hod byl nekompromisně proměněn Ondrou Navrátilem. Výhoda jednoho hráče v poli pomohla naší obraně k zisku míče a k důležitému gólu na 11:10. Zbývalo ještě třičtvrtě minuty do konce, ale to si naši hráči pohlídali urputnou obranou a při závěrečném klaksonu ovládlo polanskou halu veselí nejen na hřišti, ale také v publiku.

Mladší dorostenci tak při vyhlášení mohli zaslouženě zvednout nad hlavu pohár pro nejlepší tým a pověsit si na krk zlaté medaile!