Muži v neděli podvečer zajížděli k venkovnímu utkání, které se kvůli obsazenému sportovišti v Králově Poli odehrálo v nepříjemném prostředí nafukovací haly v brněnském Juliánově. Navíc se nám před utkáním sešla velká spousta omluvenek, a mi tak nastupovali pouze s jedním hráčem na střídání. Předzápasové vyhlídky tak nebyly příliš optimistické.

1. liga mužů Morava Jih – 6. kolo

SKKP Handball Brno „B“ - TJ Sokol Velké Meziříčí 21:48 (7:23)

Domácí však proti nám postavili mladý kádr složený zejména z dorostenců, který nedoplnili o žádného hráče „A“ mužstva. My tak měli cestu k bodům hodně usnadněnou, i když jsme určitě nechtěli nic podcenit. Do utkání jsme ale vstoupily skvěle a už v 9. minutě jsme si vybudovali velký náskok (1:9). V útoku jsme zakončovali po jednoduchých akcích, kdy se prosazovaly především naše spojky. Poločas jsme tak jasně ovládli rozdílem 16 branek a o vítězi již nebylo pochyb.

Do druhého dějství jsme nastoupili ve stejném tempu (41. min 10:32), bohužel poté jsme začali polevovat v koncentraci… především na obraně. V kombinaci jsme začali ztrácet balony a soupeř tyto chyby trestal rychlými brejky. I když jsme neustále navyšovali náš náskok až do konečného hvizdu, tak nás přesto může mrzet zbytečně velké množství obdržených branek. Skoré tak mohlo být ještě výraznější. Avšak důležitější je to, že tato výhra nám pomohla odpoutat se ode dna tabulky.

V příštím kole se po dlouhé odmlce konečně objevíme před vlastním publikem. Soupeřem nám bude aktuálně druhý celek soutěže SHC Maloměřice „B“

7m hody: 0:1/1, vyloučení 0:1, diváků 21

Sled branek: 1:3, 1:9, 4:15, 6:16, 6:20, 7:23, 8.27, 10:32, 11:35, 14:36, 15:44, 17:46, 20:46, 21:48

Sestava a branky: Ondřej Poul, Tomáš Krčál – Vojtěch Svoboda (12), Vítězslav Večeřa (12), Pavel Strašák (8/1), Pavol Živčic (5), Jakub Bezděk (5), Miloš Necid(5), Martin Fiala (1), trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Petr Kácal