ČESKÝ POHÁR MUŽŮ -  1. kolo

Sokol Nové Bránice „A“ – TJ Sokol Velké Meziříčí 23:22 (11:13)

neděle 28. 8. 2022

Tým mužů po úspěšné loňské sezóně, kdy obsadil 4. místo ve druhé lize, odstartoval letošní ročník utkáním Českého poháru na půdě druholigového nováčka - Sokola Nové Bránice. Naši muži ovšem nyní prochází generační obměnou a staví nový kádr, který je složen převážně z mladých hráčů přicházejících z dorostu, doplněných o několik zkušených harcovníků. Změna se odehrála i na postu trenéra, kdy Vlastimila Vaverku nahradil Pavel Strašák, který bude zastávat pozici hrajícího trenéra.

Motivace před utkáním byla velká a chuť do hry nám také nechyběla. Z domácích hráčů byl cítit respekt a my si po dobrém vstupu vytvořili nadějný náskok (18. minuta 5:10). Dařily se nám sehrávat nově nacvičené kombinace a naše kompaktní obrana nepouštěla soupeře do vážnějších akcí. Poté jsme ovšem museli čelit dvojnásobnému oslabení, které soupeř zužitkoval, a dostal se tak do hry. Během 8 minut se náš náskok ztenčil pouze na jedinou trefu. Konec poločasu jsme ale zvládli a do šaten jsme odcházeli s dvoubrankovým vedením.

Úvod druhého dějství nám ovšem nevyšel a vinou několika technických chyb jsme dovolili domácím strhnout vedení na jejich stranu. (41. minuta 18:15). Zaplněná sportovní hala v Ivančicích rázem ožila a domácí diváci v bouřlivé atmosféře hnali svůj tým vpřed. A zde se bohužel projevila nezkušenost našich mladých hráčů. Vedení jsme chtěli rychle strhnout zpět na naši stranu, což vedlo ke spoustě technických chyb a vyloučením. V dramatickém závěru si ale domácí tým vedení pohlídal, a my tak končíme hned v 1. kole po těsné prohře 23:22.

I přes porážku ale odjíždíme se vztyčenou hlavou a s pocitem, že do nové sezóny je na čem stavět. Kluci musí zápas od zápasu získávat herní klid a zkušenosti. Nyní nás čekají ještě 3 týdny příprav a poté odstartujeme druholigovou soutěž na domácí palubovce proti HBC Olomouc 1966. Utkání začíná v sobotu 17. 9. od 17:00

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 2/3:3/3, vyloučení 5:9, navíc hosté ČK

Sled branek: 0:2, 3:2, 3:6, 5:7, 5:10, 10:11, 11:13, 15:13, 15:15, 18:15, 18:18, 22:18, 22:20, 23:22

Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha, Tomáš Kučera - Radim Fischer (5), Pavel Strašák (5/3), Martin Chalupa (4), Vítězslav Večeřa (2), David Kubiš (1), Jakub Mach (1), Aleš Novotný (1), František Kratochvíl (1), Tomáš Pažourek (1), Petr Kavka (1), Jakub Bezděk, Alexandr Kuřátko, Martin Šikula, trenér Pavel Strašák, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda