TJ Sokol Velké Meziříčí
Registrační číslo oddílu 2J439
hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

Do letní přípravy na soutěžní ročník 2019 - 2020 jsme vstupovali s hodně věkově obměněným kádrem devatenácti hráček, z nichž čtrnáct bylo kmenových a pětici se podařilo vyjednat hostování z Tatranu Bohunice. V průběhu měsíce srpna jsme odtrénovali celkem dvacet jedna dvouhodinových tréninkových jednotek. Z toho intenzivní pěti denní porci třífázových tréninků jsme zaměřili na fyzickou přípravu, ta probíhala dopoledne ve Sportovním centru VM pod vedením lektorek. Zbylé dvě specializované jednotky denně absolvovaly hráčky na sportovní hale. V závěru srpna a počátkem září jsme odehráli 3 přípravné turnaje = 16 utkání. Nejprve jsme porovnali síly převážně s prvoligovými družstvy na turnaji starších dorostenek v Otrokovicích. Tam jsme odjížděli neúplní s řadou omluvenek a tudíž s hodně nesourodým kádrem. Jen bojovnost nestačila na daleko lépe sehranější týmy soupeřek. Ani v jednom z pěti soubojů jsme neuspěli a odjížděli tak bez vítězství. O týden později jsme zavítali s věkově obměněným kádrem na mezinárodní turnaj do slovenské Stupavy, kde bylo úkolem získat herní zkušenosti v kategorii mladších dorostenek. Ani zde se nám výsledkově nedařilo, proti týmům Slovenska, Rakouska, Maďarska a ČR jsme taktéž nebodovali. Obě akce nás ale stmelili a poslední herní prověrku před vstupem do soutěžního ročníku jsme již výsledkově výrazně lépe zvládli. V tradičním domácím turnaji starších dorostenek jsme nepoznali hořkost porážky, a po třech vítězstvích si připsali turnajové prvenství.

S nepříliš lichotivou výsledkovou bilancí přípravy jsme vstupovali do nového soutěžního ročníku. Od září jsme trénovali pouze dvakrát týdně ve 120 - ti minutových blocích, a to díky omezené kapacitě sportovní haly a zvláště s ohledem na časový prostor dojíždějících středoškolských studentek, které tvoří více jak dvě třetiny kádru. Postupem času se toto manko projevovalo a podepisovalo i na výsledcích, zvláště v koncovkách vyrovnaných ligových soubojů. Nakonec po odehrání deseti soutěžních utkání jsme za tří vítězství a sedm porážek byli až na osmé příčce desetičlenné druholigové tabulky.

Již v průběhu podzimní části dvě hráčky ukončily aktivní činnost, naopak skvělou zprávou byla účast Karolíny Slámové v polovině listopadu na reprezentačním kempu kadetek ČR. Naše nejlepší hráčky a tvůrkyně hry Markéta Pospíšilová a Lenka Pacalová si svoji střeleckou bilanci vylepšovaly pravidelně i v barvách druholigových žen. Osmička hráček, patřící věkem do kategorie mladší dorostenek, pak odehrála na hostování za Tatran Bohunice celkem 6 utkání. Obě mladé brankářky Eliška Homolová a Aneta Trojanová na specializovaných gólmanských trénincích poctivě pracovaly a jejich výkonnost rostla zápas od zápasu. Herní růst byl patrný i u Natálie Puffer, dále Natálie Koudelové, Kláře Kuřátkové, Tereze Borkovcové a Vendule Horké.

Od listopadu jsme zařadili navíc koordinačně - silový trénink pod vedením pana Davida Oudy. Nutno podotknout, že pravidelným účastnicím tato forma pohybu až do doby vyhlášení vládních nařízení přispěla k výraznému výkonnostnímu vzestupu***

Koncem ledna jsme jako obhájci loňského triumfu přijali pozvánku na třídenní přípravný turnaj do Žirovnice. Souboje se dvěma prvoligovými a dvěma druholigovými týmy nám však ukázaly velké herní nedostatky a my tak odjížděli bez kolektivního ocenění. Následoval tradiční jednodenní domácí turnaj již s daleko lepší bilancí a další víkend HURÁ do jarních odvet. V těch druholigová soutěž naznala změn, když z důvodu nedostatku hráček odstoupil lídr soutěže SHK Kunovice a všechny jeho výsledky tak byly anulovány.

Od ledna se podařilo opětovně získat na hostování střelecky disponovanou spojku TJ Sokol Újezd u Brna Terezu Odehnalovou, se kterou se doufejme, dohodneme i pro nadcházející sezónu. Naopak pro jarní odvety jsme již nemohli počítat s Magdou Pospíšilovou, která se podrobila operaci vazů kotníku a měla by od srpna zahíjit letní přípravu.

První tři soutěžní kola jsme se opírali o výrazně zlepšené výkony brankářek, dobře fungujícíc defenzívu a nápadité útočné kombinace. Velké rezervy jsme měli v pravidelné tréninkové docházce, s kterou souviselo zvládnutí založení a přechod do rychlého útoku. Dále nás trápila nízká střelecká produktivita a včetně časté pasivity křídelních hráček. Větší přínos pro hru jsme pak očekávali od dojíždějících hráček…

Spokojenost panovala se souhrou spojek s pivotem a nutno pochválit, že po většinu hrací doby hráčky dokázaly plnit taktické pokyny trenérů.

Po předčasně ukončené sezóně do kategorie žen věkově přechází dlouholetá dorostenecká opora Lenka Pacalová, hostování do dorostenecké kategorie končí i hráčkám Tatranu Bohunice – Valerii Houdkové, Tereze Sedlářové a Tereze Tvarůžkové.

Personální obsazení - trenéři ing. Vincenc Záviška, ing. Tomáš Partl, vedoucí družstva Andrea Kuřátková.

Do nového soutěžního ročníku 2020 – 2021 po letech nedostatku hráček přihlašujeme dvě dorostenecká družstva: 2. liga mladší dorostenky (Morava) a 2. liga starší dorostenky (ČR)***.

Letní příprava dorostenek začíná od pondělí 10. srpna, kdy by měla nastoupit pětadvacítka hráček včetně sedmi starších žaček ročníku narození 2005 a nadějných dívek ročníku narození 2006.

Dále bude následovat 14. – 18. srpna pětidenní intenzivní třífázová příprava, 21. – 23. srpna přípravný turnaj Otrokovice, 28. – 30. srpna přípravné turnaje Pardubice, Stupava a první zářijovou neděli završíme herní přípravu na tradičním turnaji ve Velkém Meziříčí.

st.dky branky ml.dky branky ženy branky post
Homolová Eliška 12           brank
Trojanová Aneta 11   2 4     brank