Jdi na obsah Jdi na menu
 


Starší žáci házené obhájili druhé místo v Lize Vysočiny

3. 6. 2019

A družstvo starších žáků odehrálo 25. května poslední turnaj Ligy Vysočiny. Pořadatelství se zhostil oddíl Sokola Chrudim. Hrací doba byla 2x15 minut.


Našemu týmu k jistotě druhého místa stačilo jedno vítězství. Kluci trenéry poněkud napínali a potřebné vítězství získali až v posledním zápase. Obsadili tak celkové druhé místo ve finálové skupině Ligy Vysočiny a zaslouženě převzali stříbrné medaile a pohár. V našich silách letos bylo určitě i první místo, ale dopláceli jsme na větší vytížení kluků v mladším dorostu, a někdy slabší koncentraci a nasazení v utkáních. I přes to je je potřeba všechny kluky pochválit a poděkovat jim za krásné umístění. 
Po sezóně odchází hned osm hráčů do mladšího dorostu. Do Nového Veselí zkusit nejvyšší soutěž odešel již na podzim Radek Navrátil, k němu přibude největší tahoun týmu Kuba Strýček. Oběma přejeme hodně štěstí v novém klubu. Oba zároveň přislíbili, pokud jim to  čas a herní vytížení dovolí pomoc našemu klubu ve 2.lize mladšího dorostu. Zbývající hráči by se měli stát oporami našeho mladšího dorostu. Pevně věříme, že všichni u házené zůstanou. Všichni na to mají, házenou umí hrát skvěle, a byla by škoda, kdyby některý z nich skončil. 
 
 
Utkání:

Velké Meziříčí - Nové Veselí 12:18
Velké Meziříčí - Chrudim 9:16
Velké Meziříčí - Havlíčkův Brod 20:13
 
 
Hráli: 
Lukáš Deraha, Radim Kocourek, Tomáš Rosa, Martin Chalupa, Jakub Russ, Benjamin Rosa, Jakub Mach, David Slabý, Adam Požár, Jakub Strýček, Radovan Škoda. 
 
 
Tabulka finálové skupiny:
1. Nové Veselí 22b
2. Velké Meziříčí A 14b
3. Havlíčkův Brod 10b
4. Chrudim 2b
 -----------------------------------------------------------------------


Starší žáci B družstvo, nastupující ve skupině o 5.- 9. místo, odehráli 1. června také svůj poslední turnaj. Ten jsme pořádali a hrací doba byla 2x15 minut. 
Již před turnajem jsme se potýkali s malým počtem hráčů. Za tento tým nastupují hlavně mladší žáci a kluci kteří hrají ve starších žácích prvním rokem. Mladší žáci se v době turnaje účastnili házenkářského desetiboje (Mistrovství ČR mladších žáků) a někteří kluci ročníku 2005 byli omluveni. Do turnaje tak zasáhli někteří kluci z A družstva a na výsledku to bylo znát. I když jsme měli jen jednoho hráče na střídání, podařilo se ve všech utkáních zvítězit. Díky tomu jsme nakonec obsadili v soutěži druhé místo (celkové 6.v Lize Vysočiny)  za týmem z Kuřimi která převzala pohár předsedy Krajského svazu házené. Tento tým měl za cíl více než výsledky, zlepšit herní rozvoj samotných hráčů, zapojení mladších kluků. To se povedlo, všechny kluky chválíme, u některých byl vidět velký posun a spousta hráčů si dala svoje vůbec první branky za starší žáky. Určitě je na čem do budoucna stavět. 
 
 
Utkání:
Velké Meziříčí - Dolní Cerekev 17:15
Velké Meziříčí - Kuřim 16:14
Velké Meziříčí - Ledeč nad Sázavou 18:12
Velké Meziříčí - Pardubice 22:10
 
 
Hráli:
Tomáš Kučera, Radim Kocourek, Marek Požár, Pavel Kotouček, Adam Požár, Jakub Strýček, Vojtěch Remer, Štěpán Čermák. 
 
Tabulka:
1. Kuřim 32b
2. Velké Meziříčí B 21b
3. Ledeč nad Sázavou 21b
4. Dolní Cerekev 20b
5. Pardubice 8b
 
Trenéři: David Stoklasa, Radek Buchta 
 
 
Dále do svých řad rádi uvítáme další kluky ročníku 2005 a mladší. 
Kontakt na trenéry jednotlivých družstev:

https://hazenavm.estranky.cz/clanky/Kontakty.html